Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 25 kwiecień 2017 22:49

Biura podróży - sprzedaż wciąż wyższa niż przed rokiem

Napisane przez MG
Biura podróży - sprzedaż wciąż wyższa niż przed rokiem AG

Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,8 proc.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 12,9 proc., zaś liczba klientów - o 13,4 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 77,1 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 16,1 proc. a autokarowe 6,5 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zmalała liczba sprzedanych imprez autokarowych – o minus 23 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 158,3 proc., zaś liczba samolotówek wzrosła o 5 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tym razem następująco: Grecja, Hiszpania, Turcja, Bułgaria, Włochy, Egipt, Chorwacja, Portugalia, Cypr i Albania. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się sześć greckich i dwa hiszpańskie. Na podium znajdują się Heraklion, Antalya i Zakynthos. Najmniej kosztują imprezy w Antalyi (2 227 zł) i w Burgas (2 127 zł). Najdrożej jest na Teneryfie (3 066 zł) i na Fuerteventurze (2 979 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 21,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych wzrosła o 13,2 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 151,2 proc., zaś autokarówek - zmalała o minus 20,8 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,8 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 77,7 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 53 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (+5 proc.), Bułgaria (+6 proc.), Egipt (+91 proc.), Włochy (minus 2 proc.), Turcja (+68 proc.), Portugalia (1 proc.), Chorwacja (+18 proc.), Albania (brak danych.) i Kuba (+52 proc.). Na szesnastej pozycji znajduje się Tanzania (+108 proc.) a na siedemnastej - Malta (+135 proc.)

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.