Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 10 marzec 2014 14:55

Best Reisen Group stawia na współpracę z agentami

Napisane przez AG

W ostatnich miesiącach w firmie usprawniono niektóre procesy, m.in wprowadzono: skrócony czas rezerwacji, bloki w czarterach, szerszy zakres produktów i lepsze ceny w hotelach, lepsze ceny w samolotach, korzystniejsze warunki współpracy agencyjnej, wyjazdy studyjne, program motywacyjny dla agentów.

Dla Best Reisen Group przełomowym był rok 2012. Rozpoczęto wtedy współpracę z touroperatorem egipskim Flash Tours, zanotowano czterokrotnie większy obrót niż rok wcześniej a osiągnął on 15,1 mln złotych. Rok 2013, mimo niepokojów w Egipcie, był równie udany - obrót wyniósł 15,3 mln, zyski wzrosły o 82 proc., a liczba zatrudnionych zwiększyła się dwukrotnie. O rozwoju firmy świadczy też wzrastająca liczba kierunków w ofercie biura: w roku 2011 było ich 8, rok później 10, w roku 2013 - 13, obecnie - 14.
Pierwsze z trzech spotkań z agentami Bets Reisen Group odbyła się w Warszawie (pozostałe będą w Katowicach i Wrocławiu).

Prowadząca prezentację Marzena German odpowiedzialna za PR i marketing powiedziała m.in.: "Nastawiamy się głównie na współpracę z agentami. I z myślą o nich wprowadziliśmy znaczne zmiany w funkcjonowaniu firmy. Atrakcyjniejszy system prowizji polega na tym, że spłaszczyliśmy progi prowizyjne i nawet kilkanaście sprzedanych rezerwacji powoduje awans do innej grupy prowizyjnej..."

Istniejące od 20 lat biuro Best Reisen Group (przez pierwsze 15 lat pod nazwą Best Reisen) zwiększyło kapitał zakładowy o 200 proc (do 200 tys. złotych). Firma współpracuje z jednym z poważniejszych touroperatorów egipskich Flash Tours. Ta z kolei firma to część korporacji, w skład której wchodzą: Flash Tours-touroperator mający przedstawicielstwa w New Delhi, Pekinie, Dusseldorfie i Kanadzie; operator usług hotelowych i rejsów statkami; firma transportowa; Phone & Go-biuro działające na terenie Włoch i firma zajmująca się luksusowymi pobytami na pustyni.
Jak podkreśliła Marzena German: "Oferta tegoroczna oparta jest o ulubione przez Polaków kierunki, ale co roku dodajemy mowy kierunek, czasami są one niszowe, jak np. śluby na Sri Lance."
O grudnia 2013 roku w firmie wprowadzono nowe zasady współpracy z agentami. Najważniejszą jest naliczanie prowizji od kwoty brutto. warto podkreślić, że Best Reisen Group oferuje jedne z najwyższych stawek prowizyjnych na rynku, sięgają one nawet 16 proc. O tego roku najlepsi agenci będą mogli zaistnieć na stronie głównej Best Reisen Group: znajdzie się tam zdjęcie agenta, nazwa biura, dane kontaktowe. Za całoroczną sprzedaż agenci dostaną albo dodatkową premię pieniężna albo znaczne zniżki na wyjazdy pracowników.

Marzena German dodała: "Najważniejsze naszej firmy to: zaufanie - zarówno do klientów, jak i agentów; innowacyjność - usprawniamy proces współpracy z agentami, kreujemy nowe produkty; osobiste podejście - personalne podejście zarówno do agentów, jak i klientów. Naszą silna pozycję na rynku budujemy wspólnie z wami, agentami. Best Reisen Group nie posiada własnych biur i nie planujemy otwarcia takich biur."