Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 20 listopad 2016 16:08

Udane workshopy Niemców

Napisane przez AG
Udane workshopy Niemców AG

W trzech miastach: Gdańsku, Warszawie i Katowicach, 14 przedstawicieli niemieckich branży turystycznej uczestniczyło w workshopach zorganizowanych przez Niemiecką Centralę Turystyczną (DZT).

Tegoroczna impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich biur podróży. Agata Płońska z warszawskiego biura DZT, podkreśliła: “Cieszy nas głównie frekwencja w Gdańsku. Trochę się obawialiśmy czy tamtejsze biura będa zainteresowane workshopem niemieckim, tymczasem na spotkaniu zjawiło się około trzydziestu przedstawicieli pomorskich firm.”

Na workshop stawili się przedstawiciele regionów i miast, dla których rynek polski jest bardzo istotny. Najmocniejszą reprezentację wystawiła Saksonia - tamtejsze Biuro Turystyki i Marketingi, Fabryka Porcelany w Miśni, Lipsk, zamki Saksonii. Była również przedstawicielka Norymbergi, gdzie odbędzie się najbliższa edycja workshopu turystyki przyjazdowej do Niemiec – Germany Travel Mart. Ciekawym potwierdzeniem wagi, jaką przykłada branża niemiecka do polskiego rynku był fakt, że ponad połowa rozmówców niemieckich mówiła po polsku.
Oto kilka wypowiedzi uczestników workshopu:

Sabine Fisher z Leipzig Tourismus und Marketing GmbH: “Jestem bardzo zadowolona. Coraz więcej Polaków odwiedza Lipsk i - co nas najbardziej cieszy - nie są to tylko, jak przed laty, biznesmeni, ale coraz więcej rodzin z dziećmi. Bardzo mnie ucieszyła wizyta w Gdańsku. Pierwszy raz tam uczestniczyłam w workshopie i od razu odbyłam wiele ciekawych rozmów.”

Klara Piwnicka-Hensche z Brandenburgii: “Kiedy tylko mam okazję to przyjeżdżam na spotkania biznesowe do Polski. To nasz najważniejszy rynek i to zarówno jeśli chodzi o odpoczynek rodzinny, jak i przyjazdy młodzieży, wyjazdy weekendowe i - coraz częściej - imprezy typu incentive.”

Julian Jędrzejczak, biuro “Fatra”: “Bardzo mile zaskoczony jestem profesjonalnym przygotowaniem niemieckich partnerów. Ucieszyło mnie też, że mają przygotowaną ofertę na każdą kieszeń, ale i dla klienta lubiącego różne formy noclegów. Na przykład w Goerlitz otrzymałem propozycje eleganckich apartamentów w starej części miasta w przystępnej cenie.”

Oto pełna lista wystawców niemieckich:

A&O Hotels and Hostels Holding AG
Augustusburg/Scharfenstein/Lichtenwalde Schlossbetriebe gGmbH
Congress- und Tourismus Zentrale Nürnberg
Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Hotel Schloss Neuhardenberg
Leipzig Tourismus und Marketing GmbH (LIPSK i okolice)
München Tourismus
Park Przygody Kulturinsel
Ruhr Tourismus GmbH
Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen GmbH
Staatliche Schlösser, Burgen und Gärten Sachsen gGmbH
Tourismus Marketing Brandenburg GmbH (TMB)
Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH
Zugspitze TOP OF GERMANY