Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 02 listopad 2016 13:29

Travelplanet.pl: program Rodzina 500+ nakręca turystykę

Napisane przez MG
Turyści w Splicie Turyści w Splicie AG

Z badań SW Research i Travelplanet.pl wynika, że wypoczynek to najważniejszy cel do zrealizowania w wypadku dysponowania dodatkową gotówką. Travelplanet.pl wprowadza plan systematycznego oszczędzania na wakacje.

Chęć do wczesnego rezerwowania ofert biur podróży wzmacnia istnienie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Odkładając 100 – 200 zł miesięcznie już teraz można zarezerwować wyjazd na przyszłoroczne wakacje. Okazja jest podwójna, bo organizatorzy oferują ogromne zniżki od 40 - 45 procent dla rezerwującego, do 60 proc. dla osoby towarzyszącej i nawet 80 procent dla dzieci.
W efekcie już za 100 zł można zarezerwować przyszłoroczne wakacje all inclusive w Bułgarii (które teraz kosztują niecałe 1200 zł), w Hiszpanii i Grecji (ok. 1600 zł) lub we Włoszech (niecałe 1800 zł).

Radosław Damasiewicz, dyrektor marketiingu i e-commerce Travelplanet.pl, powiedział: “Wakacje z gwarantowaną piękną pogodą to jeden z ważniejszych czynników, na jaki zwracają uwagę turyści. Stąd wciąż rosnąca popularność wakacji w basenie Morza Śródziemnego i nad Morzem Czarnym.”

Z drugiej strony we wspólnym sondażu Agencji Badania Rynku i Opinii SW Research oraz Travelplanet.pl, przeprowadzonym latem tego roku na ponadtysiącosobowej, reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków, turyści wyrażali wielkie obaw o bezpieczeństwo z powodu potencjalnych zamachów terrorystycznych. Aż 19 proc. z nich zadeklarowało, że z tego właśnie powodu wakacje spędzą w Polsce. Jednak statystyki podsumowujące sezon letni (czerwiec – wrzesień) znów pokazały ok. 10-procentowy wzrost wyjazdów z biurami podróży.
W okresie czerwiec - wrzesień 2016 wyniósł on grubo ponad 20 proc. To z pewnością widoczny efekt rządowego programu Rodzina 500+. Chęć wydawania pieniędzy z tego programu na wypoczynek i wakacyjne wyjazdy deklarował zresztą w badaniach SW Research i Travelplanet.pl co piąty beneficjent programu 500+. Widać również, że nie są to puste deklaracje. Po tegorocznych wakacjach szkolnych wzrost wyjazdów dzieci wynosił 14 proc. i również dwukrotnie przewyższał ogólny wzrost wyjazdów.

Radosław Damasiewicz skomentował: “Widać spory efekt 500 plus w turystyce. Rodzice dostrzegają, jak ważny dla ich dzieci jest wyjazd na wakacje czy ferie.”

Z badań SW Research i Travelplanet.pl wynika, że wypoczynek to najważniejszy cel do zrealizowania w wypadku dysponowania dodatkową gotówką. Tymczasem tylko co piątego ankietowanego stać na sfinansowanie sobie wakacji w każdej chwili. Brak pieniędzy jest najczęstszym powodem niewyjeżdżania na urlop (48 proc.) Ale jednocześnie ponad połowę ankietowanych stać na wypoczynek po kilku miesiącach oszczędzania. Co drugi ankietowany (53 proc.) deklarował, że jest w stanie oszczędzać na wakacje przez cały rok. Ale kredyt lub pożyczkę na wakacje skłonny jest zaciągnąć tylko co piąty ankietowany (19 proc.)

Damasiewicz dodał: “Plan systematycznego oszczędzania na wakacje to rozwiązanie dające możliwość natychmiastowego dostępu do okazyjnych ofert we wczesnych rezerwacjach.”

First Minute z odłożoną spłatą
Na zarezerwowanie sobie wakacji w systemie first minute wystarczy stuzłotowa wpłata. Resztę można wpłacać systematycznie, lub np. odkładać pieniądze na lokatach bankowych a całość wpłacić na miesiąc przed wylotem. By skorzystać z propozycji Travelplanet.pl „Rezerwuj za 100 zł” nie trzeba wykazywać się zdolnością kredytową ani składać jakichkolwiek wniosków a tym bardziej ponosić jakichkolwiek opłat manipulacyjnych.
A korzyści z wczesnej rezerwacji turyści dostrzegają już od dłuższego czasu. To zagwarantowanie sobie wycieczki za taką cenę jak kupując ją na ostatnią chwilę z istotną różnicą: wczesna rezerwacja to znacznie większy i znacznie bardziej spersonalizowany wybór niż zdawanie się na branie tego, co pozostało niesprzedane w ofertach biur podróży.
Dlatego właśnie First Minute to coraz bardziej preferowany sposób rezerwowania wakacji. Z raportów Podróżnika oraz innych statystyk Travelplanet.pl, że na długo przed rozpoczęciem wakacji rezerwuje je ok ¼ polskich turystów.

Radosław Damasiewicz skomentował: “Ich liczba mogłaby być większa. Wiele osób obawia się jednak o kondycję biur podróży i wstrzymuje z rezerwacją do ostatniej chwili. Takiego ryzyka nie ma w wypadku rezerwacji wakacji w Travelplanet.pl, bo do każdej gratisowo dodawana jest polisa Wakacje 100 Procent, ubezpieczająca turystę od ewentualnej upadłości touroperatora.”