Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 12 lipiec 2016 13:28

Biuro Italy Tours niewypłacalne

Napisane przez MG

W poniedziałek do Marszałka Województwa Lubelskiego zostało złożone oświadczenie o niewypłacalności przez firmę Biuro Podróży ITALY TOURS.

Biuro Podróży ITALY TOURS Krzysztof Świątkowski mieściło się w Opolu Lubelskim, ul. Krzywe Koło 63, i było wpisane do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Lubelskiego pod numerem 135.

W rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl, Ewa Iwaniec z Depatrtamentu Poromocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego województwa lubelskiego, powiedziała: "Biuro Italy Tours było podwykonawcą usług świadczonych przez różnych organizatorów imprez turystycznych. Obecnie wiemy o 131 poszkodowanych klientach, które będą składać roszczenia."

Na stronie Lubelskie.pl ukazał się komunikat,w którym czytamy: “Informujemy, że do Marszałka Województwa Lubelskiego zostało złożone oświadczenie o niewypłacalności przez firmę Biuro Podróży ITALY TOURS Krzysztof Świątkowski z siedzibą w Opolu Lubelskim ul. Krzywe Koło 63. Firma Italy Tours posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych, wystawioną przez Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 172 obejmującą ochroną umowy o organizowanie imprez turystycznych, zawarte w okresie jej obowiązywania, tj. od dnia 06 czerwca 2015 r. do 05 czerwca 2016 r. i od 06 czerwca 2016 r. do 06 czerwca 2017 r.

Uprawnieni do składania roszczeń są poszkodowani klienci, którzy nie otrzymali należnych świadczeń z tytułu umowy zawartej z ITALY TOURS w związku z niezrealizowanymi lub przerwanymi imprezami turystycznymi.
Roszczenie może złożyć osoba, która zawarła umowę w imieniu swoim i pozostałych osób z umowy, jak również każdy klient z umowy we własnym imieniu. W przypadku składania roszczeń przez agentów prosimy pamiętać o dołączeniu pełnomocnictwa od klienta.
W celu złożenia wniosku o wypłatę środków na pokrycie zwrotu wpłat za niezrealizowane imprezy turystyczne prosimy wypełnić formularz zgłoszenia szkody z umowy gwarancji ubezpieczeniowej oraz oświadczenie.”

Na stronie biura zaś komuniakt głosi: “Krzysztof Świątkowski prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Biuro Podróży Italy Tours Krzysztof Świątkowski z siedzibą w Opolu Lubelskim (NIP: 8521329468) niniejszym informuje, iż w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania działalności w zakresie organizowania imprez turystycznych i pośredniczenia na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych.
Tym samym Krzysztof Świątkowski prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Biuro Podróży Italy Tours Krzysztof Świątkowski informuje, iż nie wykona obowiązków umownych z zawartych umów z zakresu organizowania imprez turystycznych i pośredniczenia na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych.
Uprzejmie informuję, iż trwa uruchomienie procedury przewidzianej prawem (art. 5 ustawy o usługach turystycznych tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 187, mającej na celu w szczególności zabezpieczenie praw Kontrahentów z zawartych umów oraz umożliwienie im skutecznego wykonania w szczególności prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków.
W tym celu przedłożone zostały stosowne oświadczenia, jak i dokumenty do Marszałka Województwa Lubelskiego jako beneficjenta gwarancji z wystawienia Towarzystwa Ubezpieczeń Inter Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 172 (02-486 Warszawa), który:
wystawił gwarancję obejmującą okres 06.06.2015- 05.06.2016 na sumę gwarancyjną 154.038,31 zł,
wystawił gwarancję obejmującą okres 06.06.2016 -05.06.2017 na sumę gwarancyjną 120.218, 00 zł