Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 04 luty 2014 15:32

Podsumowanie przedsprzedaży letniej oferty Neckermanna

Napisane przez AG

Trzy pierwsze miesiące sprzedaży letniej oferty to duży sukces. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku biuro podróży Neckermannodnotowuje 20 proc. wzrost sprzedaży. W tym zanotowano aż dwukrotny wzrost liczby klientów w hotelach koncepcyjnych

Letnia oferta Neckermanna to ponad 90 kierunków i bogaty wybór regionów z dojazdem własnym i z wylotem z lotnisk lokalnych. Wakacje z Neckermannem zaplanują zarówno miłośnicy plażowania, rodziny szukające atrakcji dla dzieci, jak i osoby nastawione na aktywność. Przy rezerwacji oferty do końca lutego biuro oferuje nawet 25 proc. zniżki.
W okresie przedsprzedaży najczęściej wybieranymi kierunkami były: Bułgaria, Grecja, Turcja, Hiszpania i Chorwacja. Niekwestionowanym liderem jest Bułgaria, gdzie Neckermann ma najszerszą ofertę na rynku. Kierunek od kilku lat przeżywa swój wielki renesans. Wielu turystów tam wraca i odkrywa Bułgarię ponownie, ale dla większości jest to nowe miejsce wypoczynku. Turcja to kierunek, który notuje najwyższe wzrosty w porównaniu do roku poprzedniego.

Tomasz Pędzik, dyrektor produktu Neckermann Polska powiedział: "Specjalny katalog z trzykrotnie większą ofertą w Turcji niż rok wcześniej, dogodna siatka połączeń i świetny stosunek jakości do ceny, przynoszą oczekiwane rezultaty. - Naszym atutem jest również duże zróżnicowanie oferty mające swoje odzwierciedlanie zarówno w możliwości wyboru kurortów, jak i samych obiektów. Obok hoteli niskobudżetowych np. hoteli naszej własnej marki smartline klienci znajdą luksusowe hotele z rozbudowanymi aquaparkami oraz hotele z polskimi animatorami Happy Events."

Wyniki przedsprzedaży letniej oferty wskazują na duże zainteresowanie ofertą sprofilowaną. Rodzice wyjeżdżający z dziećmi najchętniej wybierali ofertę ze specjalnie dedykowanego katalogu "Rodzinne wakacje", w tym przede wszystkim wypoczynek w klubach Happy Events z polskimi animatorami oraz Aquamanię, czyli hotele z parkami wodnymi.
Ponad dwukrotny wzrost sprzedaży biuro podróży notuje w hotelach koncepcyjnych grupy Thomas Cook: smartline i SENTIDO.

Marka smartline jest dostępna w portfolio Neckermanna od roku. W sezonie Lato 2014 biuro podróży oferuje 35 tego typu obiektów na najpopularniejszych wakacyjnych kierunkach. Ich wyróżnikiem jest sprawdzony standard i atrakcyjna cena. Według ankiety przeprowadzonej latem wśród gości hoteli smartline 86 proc. z nich poleciałoby je na wakacje a aż 92 proc. było zadowolonych z relacji ceny do jakości.

SENTIDO zaś, to hotele dla wymagających wyróżniające się wyjątkowym serwisem i atmosferą. Klienci cenią w nich zdrową kuchnię oraz bogatą ofertę zajęć odpowiadającą ich różnorodnym wymaganiom (m.in.: zajęcia sportowe, joga, medytacje, spa i wellness, animacje dla dzieci i rodziców). W letniej ofercie Neckermanna klienci znajdą 40 obiektów SENTIDO, z których cześć jest tylko dla dorosłych. Neckermann notuje wzrost 91 proc. sprzedaży tego brandu w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Neckermann jest także zadowolony z dotychczasowej sprzedaży hoteli SunConnect, które są nową koncepcją koncernu Thomas Cook. Szerokie badania ankietowe przeprowadzone wśród klientów grupy wykazały rosnącą potrzebę połączenia wypoczynku z technologią cyfrową. W sezonie lato 2014 SunConnect startuje z 10 hotelami, w których klienci mogą liczyć na takie udogodnienia jak m.in. bezpłatny dostęp do internetu, możliwość rezerwacji codziennych atrakcji przez smartfon i tablet czy gry na konsolach Xbox.
Tomasz Pędzik skomentował: "Duże zainteresowanie ofertą rodzinną czy ponad dwukrotny wzrost sprzedaży w hotelach koncepcyjnych potwierdzają, że polscy klienci szukają ofert „szytych na miarę". Na wakacje często czekamy przez cały rok i chcemy ten czas wykorzystać optymalnie, mając dostęp do oferty w pełni przystosowanej do naszych wymagań. Rozwój ofert sprofilowanych jest wpisany w naszą strategię, jest naszą odpowiedzią na zmieniające się trendy."

W ostatnim sezonie Lato 2013 wyjechało z Neckermannem ponad 21 proc. klientów więcej niż w poprzednim. Cały rok turystyczny 2013 biuro podróży skończyło z 9,7 milionowym zyskiem. W tym czasie firma obsłużyła 140 tysięcy klientów - o 14 proc. więcej niż rok wcześniej - a jej obroty sięgnęły 277 milionów złotych.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.