Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 luty 2014 11:24

Last minute na ferie mocno drożeją, oferta letnia - łagodnie

Napisane przez AG
Wybrzeże Cypru Wybrzeże Cypru AG

W ostatnim tygodniu stycznia średnie ceny imprez letnich oferowanych przez biura podróży wzrosły o 15 złotych (poprzednio o 14 złotych).

Analiza cen imprez turystycznych opracowana przez firmę TravelDATA, spółkę zajmującą się gromadzeniem i analizowaniem danych z rynku zagranicznej turystyki wyjazdowej odnosi się po raz drugi do szczytu sezonu wakacyjnego czyli tygodnia 1 9 sierpnia 2014 roku oraz do ofert last minute wyjazdów na ferie zimowe w drugiej połowy lutego.
Analiza wakacyjnego high season pokazuje, że w ostatnim tygodniu stycznia średnie ceny imprez letnich oferowanych przez biura podróży wzrosły o 15 złotych (poprzednio o 14 złotych). Najwięcej wzrosły ceny na Hiszpańskim Wybrzeżu, oraz Balearach – odpowiednio o 92 i 38 złotych, a nieco mniej na Krecie i Tureckiej Riwierze – o 17 i 12 złotych. Nieduże spadki średnich cen odnotowały Wyspy Jońskie i Egipskie Wybrzeże – o 18 i 17 złotych, a także Maroko i Tunezja – o 15 i 9 złotych. Generalnie w porównaniu do cen wyjazdów zimowych ceny lata nadal wykazują sporą stabilność ponieważ popyt jest duży, a na ruchy dostosowawcze cen wyjazdów wakacyjnych jest jeszcze wiele czasu.

Jacek Dąbrowski współzałożyciel TravelDATA i portalu www.wczasopedia.pl powiedział: Struktura cen na głównych kierunkach wakacyjnych wyjazdów jest podobna do zeszłorocznej. Najniższe średnie ceny we wszystkich kategoriach hoteli nadal spotkamy na Synaju, niemal równie atrakcyjne oferuje egipskie wybrzeże, a nieco wyższe Bułgaria i Tunezja.
Mimo wzrostów średnich cen, to na siedmiu głównych kierunkach są one wyższe od ich zeszłorocznych poziomów zaledwie o około 60 złotych. Tańsze są Synaj i Egipskie Wybrzeże o 30 i 20 złotych, a pozostałe są droższe: Tunezja o 30, Kreta oraz Turecka Riviera po około 70 złotych, Bułgaria i Wyspy Kanaryjskie o 80 i 160 złotych. Z dużych organizatorów taniej niż przed rokiem sprzedaje jedynie Rainbow Tours/BeeFree – średnio o 35 złotych, a reszta o 30 -130 złotych drożej.
Pomimo tego wydaje się, że jest to bardzo dobry czas na zakupy ponieważ poziomy te są i tak sporo niższe aniżeli w maju - czerwcu 2013 roku. Średnia różnica dla głównych kierunków nadal jest spora i wynosi 275 złotych (10 procent), przy czym najmniejsza jest ona w przypadku Bułgarii – 195 złotych, a największa Wysp Kanaryjskich – 410 złotych. Procentowo nadal największą różnicę notuje Synaj (ceny niższe o 12,5 proc.), a najmniejszą Bułgaria - 7,5 procenta.
Średnia cena last minute dla wyjazdów na ferie (10.02 – 23.02.2014) wzrosła o około 135 złotych w porównaniu z okresem sprzed tygodnia. Największy wzrost odnotowano na Wyspach Kanaryjskich i Maroku – o 300 i 250 złotych, a jedyny spadek w Tunezji – o 20 złotych. Wydaje się, że w tym sezonie szczególnie dużo za wyjazdy zapłacą amatorzy last minute z trzeciego terminu ferii, w tym z woj. mazowieckiego. Już teraz ceny te (wyloty 16-22 luty) są sporo wyższe niż wycieczek oferowanych wcześniej. Dużo droższy jest Synaj i Maroko (o 400 zł), Cypr (o 300), a kierunki hiszpańskie mają ceny poprzednie, z tym, że brak jest już Lanzarote. W zeszłym tygodniu najmniej przeceniały „lasty" Itaka oraz BeeFree, a najmniej biuro Sun & Fun.
W superlastminutes na najbliższy tydzień tanio dostępna była Taba (po średnio 1550 złotych) i Fuerteventura (2200 złotych) Brakowało ofert na Lanzarote , a ceny na Gran Canarię, Teneryfę oraz Cypr mocno poszły w górę (o 500 – 900 złotych).

Andrzej Betlej współzałożyciel TravelDATA skomentował: Obserwowana dodatnia różnica cen imprez wakacyjnych w porównaniu z okresem ubiegłorocznym nie jest duża i może być zbliżona do wskaźników przyrostu kosztów. Jednocześnie złoty wykazuje kursy bliskie poziomom ubiegłorocznych. Oznacza to, że obecnie realizowane marże mogą być podobne do zeszłorocznych, co jest dobrym prognostykiem dla kondycji biur podróży, chociaż rozstrzygająca w tym względzie będzie równowaga popytu i podaży na rynku imprez turystycznych w okresie wakacyjnym.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.