Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 28 styczeń 2014 12:28

Egipski wieczór agentów Sunshine

Napisane przez Adam Gąsior
Ambasador Egiptu, Jego Ekscelencja Reda Bebars i wiceprezes Sunshine Holiday Joanna Olejniczak-Chahrour Ambasador Egiptu, Jego Ekscelencja Reda Bebars i wiceprezes Sunshine Holiday Joanna Olejniczak-Chahrour AG

W hotelu Warszawianka w podwarszawskiej Jachrance, w ostatni weekend odbyło się spotkanie agentów biura podróży Sunshine. Prawie dwustu przedstawicieli biur podróży z całej Polski stawiło się na zaproszenie, by zapoznać się z prezentacją oferty egipskiej, ale przede wszystkim żeby się ze sobą spotkać.

Choć za oknami sypał śnieg, atmosfera spotkania była od początku gorąca i pełna uśmiechów - jak to między przyjaciółmi.
Część oficjalna z gracją prowadzona przez wiceprezes Sunshine, Joannę Olejniczak-Chahrour przebiegłą sprawnie i szybko. Przedstawiona została załoga firmy i sam firma. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Sunshine przejęło biuro podróży Viva Club a firma przyjęła nazwę Sunshine Holiday. Należy ona do grupy touroperatorów, która posiada oddziały także w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Danii, Chorwacji, Słowenii, Serbii i na Węgrzech. Właścicielem całości jest firma Mhiri Group, która posiada w Tunezji m.in. 17 własnych hoteli sieci El Mouradi Hotels oraz własną firmę transportową z flotą autobusów, busów i samochodów terenowych.
Prezesem Sunshine Holiday w Polsce jest Anis Sehili, wiceprezesem wspomniana Joanna Olejniczak-Chahrour, a dyrektorem generalnym Tarek A. Ghaffar.
Do grupy należą też inne biura podróży: Just Sunshine (Wielka Brytania i Irlandia), Sunshine Vacances (Francja), Just Sunshine (Dania), Oasis Tours (Słowenia), Taurus Tours (Węgry), Sunline Travel (Serbia), Suncani Omdor (Chorwacja) oraz sieć hoteli El Mouradi ( 17 hoteli z 16000 łóżkami).
W wieczorze (choć wypadałoby napisać - w nocy) uczestniczyli również: dyrektor egipskiego biura ds. turystyki w Polsce, Ahmed Sobhi Ahmed Ismail oraz ambasador Egiptu, Jego Ekscelencja Reda Bebars.

W swoim krótkim wystąpieniu powiedział m.in.: Jestem przekonany, że nawet ostatnie niepokojące doniesienia z Egiptu nie zniechęcą Polaków do odwiedzania naszego kraju. Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają do Egiptu i bezpiecznie z niego wracają, wszyscy wiemy, że kurortach jest bezpiecznie. Polacy lubią Egipt i my cenimy bardzo rynek Polski. Jestem przekonany, że już niedługo liczba turystów z Polski odwiedzających rocznie Egipt przekroczy milion.

Z kolei Joanna Olejniczak-Chahrour zaprezentowała egipską cześć ofery Sunshine. Najczęściej powtarzającymi zwrotami w jej wystąpieniu były: przyjazny hotel, znany wszystkim, sprawdzony obiekt. I taka jest tegoroczna oferta Sunshine: przyjazna. Jak podkreśliła gospodyni wieczoru: Z nowości na pewni przebojem będą SunCluby – kluby dla dzieci, w których najmłodszymi opiekować się będą profesjonalni animatorzy, wyszkoleni przez firmę zewnętrzną. Zakończenie przemówienia też było przyjazne i... bojowe: Kochani, program jest taki: teraz zapraszam na szaloną zabawę do białego rana, w niedzielę odpocznijcie a od poniedziałku - sprzedajecie nasza ofertę!

Zabawa rzeczywiście trwała do białego rana. Było zresztą wszystko co sprzyja dobrej zabawie: doskonałą kuchnia, odpowiednia ilość dobrych napojów, dobra muzyka taneczna, występ tancerki z tańcem brzucha, i przede wszystkim dobrze czujące się ze sobą i bawiące się ze sobą towarzystwo. Jak tak będą współpracować, jak się bawili, to wróżę touroperatorowi i jego agentom wielki sukces w tym roku.