Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 18 luty 2016 21:54

Klienci Travelplanet.pl wybierają egzotykę

Napisane przez MG

Według statystyk Travelplanet.pl od jesieni do wiosny na wycieczki do krajów egzotycznych wyjechało lub zarezerwowało wyjazd 15 procent turystów, podróżujących za granicę. W porównywalnym okresie 2014/15 było to niecałe 8 proc. turystów.

Wyjazdy tego typu staniały średnio o 1300 zł od osoby.
Analiza statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl, dotycząca wyjazdów egzotycznych (wyjazdy od października do połowy kwietnia, zarezerwowane do połowy lutego) pokazuje, że w tym sezonie średni koszt takich wypraw to ok. 6100 zł. W porównaniu do poprzedniego „egzotycznego" sezonu spadł aż o blisko 1300 zł (z ok. 7400 zł).
Atrakcyjna cenowo oferta egzotycznych wyjazdów to jeden z najważniejszych motorów tego popytu. Widać wyraźnie, że o ile wzrost średnich kosztów egzotycznego wyjazdu nie zniechęca turystów (w sezonie 2014/15 były one znacząco wyższe niż rok wcześniej a mimo to na drugi koniec świata wyjechało o 3,5 proc. turystów więcej), o tyle znaczący spadek kosztów może spowodować wręcz eksplozję zainteresowania.

Tajlandię, jako najchętniej wybierane miejsce na egzotyczne wyprawy, w tym sezonie zastąpiła Dominikana. Liczba turystów na tym kierunku niemal podwoiła się, choć odsetek pozostaje niemal ten sam – to ok. 14 proc. Podobnie jest w wypadku Kuby, wicelidera popularności w tym sezonie (13,5 proc. turystów). Za wzrostami wyjazdów na Karaiby stoją poważne obniżki kosztów takich wypraw: w wypadku Dominikany spadły o ok. 500 zł od osoby (do 6665 zł) a Kuby – aż o 900 zł (do ok. 6900 zł).

Ale koniunkturę na egzotyczne wyjazdy nakręciły przede wszystkim Chiny (wzrost popularności z ok. 5 do 7,5 proc.) i Kenia (z ok. 4,5 do 8 proc.). Wyjazd do Państwa Środka kosztuje w tym sezonie średnio 3400 zł (w ubiegłym – ponad 4400 zł od osoby). Podobnie jest w wypadku Kenii – w tym wypadku koszt afrykańskich wakacji spadł również o ok. 1000 zł od osoby (do 4600 zł) co natychmiast przełożyło się na niemal podwojenie odsetka turystów. Tymczasem lider ubiegłego sezonu, Tajlandia, jest wciąż prawie tak drogi jak wcześniej – to ok. 6100 zł od osoby (spadek kosztów o 100 zł). Stąd spadek wyjazdów z 15 do ok. 10 proc.
Najtańsze w wypadku egzotyki są obecnie Emiraty Arabskie i Gambia – ceny zaczynają się odpowiednio od ok. 2700 zł i 3000 zł za przelot, 7 dni pobytu w hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami. Od 3500 zł kosztuje tydzień w Kenii z dwoma posiłkami. Ale hitem cenowym tego sezonu są jednak dziewięciodniowe wyprawy do Chin. Zwiedzanie Pekinu i okolic z noclegami w hotelu 3* i wyżywieniem kosztuje ok. 3000 zł od osoby. Popularność tego kierunku znacznie wzrosła, ale wciąż nie dorównuje Dominikanie czy Kubie. To kraje, w których ceny wypoczynku są znacznie wyższe (najtańsza oferta w Travelplanet.pl to 6 dni na Dominikanie, Hotel 3* AI za ok. 4800 zł od osoby) a mimo to cieszą się większą popularnością. A i realny koszt pobytu, jaki ponoszą turyści za wakacje w tych krajach – od 6600 do 6900 zł za osobę – jest znacząco wyższy od najtańszych ofert. W wypadku najpopularniejszej w tym sezonie Dominikany oraz Kuby koszt pobytu buduje wybór luksusowych hoteli (4* i 5*) oraz powszechnie wybierane wyżywienie

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.