Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 09 listopad 2015 14:42

Skyscanner z nową aplikacją mobilną

Napisane przez AG

Aplikacja Skyscanner Tanie Loty działa na takiej samej zasadzie, jak jej przeglądarkowy odpowiednik – przeszukuje miliony połączeń lotniczych, porównując oferty zarówno linii lotniczych jak i internetowych biur podróży, by znaleźć najlepsze ceny.

Skyscanner nie pobiera opłat za rezerwację, ani nie ukrywa żadnych innych kosztów. Po wybraniu interesującego lotu, użytkownik aplikacji zostanie przeniesiony na stronę internetową partnera, na której będzie mógł sfinalizować transakcję.

W aplikacji znalazł się szereg nowych rozwiązań, a już istniejące zmodyfikowano, by były jeszcze bardziej intuicyjne w użyciu. Aplikacja jest dostępna w ponad 30 językach, w tym w języku polskim.

Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner, powiedziała: „Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dynamicznie rośnie liczba użytkowników smartfonów. Eksperci szacują, że urządzenia te, już w tym roku będą miały ponad 60 proc. udziału w polskim rynku. Posiadacze smartfonów coraz częściej korzystają również z usług – w tym wyszukiwania podróży – właśnie z poziomu urządzenia mobilnego, a nie peceta. Dlatego też oddaliśmy w ich ręce pełną funkcjonalność przeglądarkowej wersji Skyscanner w zaktualizowanej, wygodnej i intuicyjnej aplikacji."

Co nowego znalazło się w aplikacji?

1. Najlepsze okazje
To część aplikacji dla osób, które lubią polować na okazyjne oferty. Skyscanner przedstawia
w niej najniższe ceny lotów w różne części świata z najbliższego użytkownikowi lotniska.

2. Kalendarz oznaczony kolorową legendą
Tak jak w poprzedniej wersji, użytkownicy mogą przeglądać kalendarz, w którym pojawiają się ceny biletów lotniczych na konkretne dni, dzięki czemu łatwiej można zaplanować podróż. W nowej wersji kalendarza pojawiło się dodatkowe ułatwienie w postaci kolorowych kodów, odwzorowujących sygnalizację świetlną.
Kolor czerwony oznacza, że cena biletów jest wysoka i rezerwując bilety w te konkretne dni, użytkownik przepłaca. Kolor żółty oznacza, że nie przepłaca się, ale jednocześnie nie korzysta się
z najniższych dostępnych ofert. Kolor zielony oznacza natomiast, że prawdopodobnie taniej już nie będzie – rezerwacja biletów na te dni jest najbardziej korzystna.

3. Notyfikacje push dla alertów cenowych
Do tej pory były one dostępne dla użytkowników iPhone'a oraz iPada. Teraz także użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą Androida otrzymają powiadomienia push mówiące o zmianach cen na interesujących ich trasach. Można więc w zasadzie zapomnieć o codziennym poszukiwaniu tanich biletów. Aplikacja mobilna Skyscanner Tanie Loty sama poinformuje użytkownika o zmianie cen, pomagając w podjęciu decyzji o zakupie.

4. Prostsze wyszukiwanie za pomocą opcji „Wszędzie"
To idealna funkcjonalność dla osób poszukujących inspiracji – mających do dyspozycji określoną kwotę, ale niezdecydowanych na konkretny kierunek. Skyscanner przeanalizuje dla nich oferty przelotów
do setek miejsc na całym świecie i przedstawi najlepsze ceny. Nie tylko pomaga to podjąć decyzję
w sprawie kierunku podróży, ale również pozwala odkryć nieznane miejsca.

5. Ostatnie wyszukiwania zapisywane na ekranie startowym
Użytkownicy aplikacji mogą przerwać poszukiwania połączeń lotniczych w dowolnym momencie,
bez obaw o utratę efektów swojej pracy. Po ponownym włączeniu aplikacji, ostatnie wyszukiwania pojawią się na jej ekranie startowym bez konieczności ponownego określania kryteriów wyszukiwania. Dodatkowo, po zalogowaniu się w aplikacji, wyszukiwania zostaną zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach, na których korzystamy z usług Skyscanner. Można więc zacząć poszukiwania korzystając z telefonu w drodze do pracy, a dokończyć transakcję na spokojnie w domu, przy komputerze.

6. Lepsze filtrowanie wyników szukania
Najtańsze nie zawsze oznacza najlepsze. Nowa wersja aplikacji wprowadza specjalną ocenę Skyscanner, pozwalającą porównywać loty nie tylko pod względem ceny, ale również uwzględniając dodatkowe zmienne, takie jak długość lotu i liczba przesiadek. Dzięki temu szybko można znaleźć najlepsze i zarazem najwygodniejsze połączenie lotnicze. Rezultaty wyszukiwania można następnie segregować według ceny, godziny wylotu i przylotu lub za pomocą wspomnianej łącznej oceny. Najkrótsze i najtańsze loty będą dodatkowo wyróżniane.

Aplikacja Skyscanner dostępna jest pod poniższymi linkami:

Google Play – Skyscanner Tanie Loty (Android)

Apple App Store – Skyscanner Tanie Loty (iOS)