Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 08 styczeń 2014 20:26

Expedia.com rzuca wyzwanie na rynku online

Napisane przez AG

Amerykański serwis turystyczny oferujący zakup tanich biletów lotniczych, rezerwacje hotelowe, wynajem samochodów, organizację rejsów i ślubów oraz wszelkich usług turystycznych usprawnia swoją działalność i rzuca wyzwanie konkurencji w dziedzinie sprzedaży online.

Expedia wprowadza w życie trzy nowe funkcje mające na celu ułatwienie klientom palnowanie podróży. Warto się im przyjrzeć i być może wprowadzić podobne na rynku polskim. Te funkcje to: Flight Recommendations, Scratchpad and Itinerary Sharing a więc, w uproszczeniu – Rekomendację lotu, Notatnik i Marszrutę.
Rekomendacja lotu analizuje ponad trzy miliardy lotów dostępnych w wyszukiwarce Expedia, i biorąc pod uwagę sugestie klienta, w czasie rzeczywistym sugeruje lotniska, daty rejsów oraz czas podróży. Opcje wskazują anonimowe wzorce podróży odbywanych przez innych, dokonane rezerwacje i są przedstawiane klientowi zamiast poszukiwań standardowych. Na przykład istnieje ponad 3000 opcji przy zapytaniu o bezpośredni lot między Nowym Jorkiem a Los Angeles w danym dniu. Poprzez wykorzystanie tej liczby oraz danych na temat preferencji klienta, Expedia.com może obecnie zaproponować najbardziej dogodny termin, lepsze lotnisko, tak by to było najbardziej wygodne i najbardziej opłacalne dla klienta.

Rekomendacja lotu jest pierwszą w przemyśle turystycznym online funkcją wyszukującą alternatywne rozwiązania ze względu na oszczędności. Funkcja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych na pulpitach klientów, zaś wprowadzenie na całym świcie spodziewane jeszcze w tym roku. Klienci, którzy zalogują się na swoje konto w Expedia.com mogą też skorzystać z nowej funkcji nazwanej Notatnik. Funkcja ta starannie przechowuje wszystkie sugestie i pytania klienta, ułatwiając ich szybkie znalezienie. Expedia.com zbadało, że klienci szukają lotu online średnio 48 godzin przed terminem.

Notatnik zapewnia, że mogą wrócić do poprzednich swoich poszukiwań. Klikając na guzik Notatnik na stronie Expedia.com, każdy klient może rozwinąć historię swoich dotychczasowych wyszukiwani i odświeżyć najnowsze uaktualnione ceny i pokazać remanent transakcji. Notatnik zapamiętuje wszystkie poszukiwania klienta i dzięki temu pozwala zaoszczędzić czas – klient nie musi za każdym razem zaczynać od początku. Ponadto Notatnik wysyła maile do klienta, przy każdej zmianie cen na danej trasie, co pozwala szybciej i skuteczniej zaplanować następne podróże.
Z kolei Marszruta pozwala udostępnić użytkownikowi swoją trasę online współpracownikom, przyjaciołom lub rodzinie. Mogą dzięki temu śledzić lot, orientować się w ewentualnych opóźnieniach lub zmianach trasy.

John Kim, wiceprezes ds. spraw globalnych produktów powiedział: „Klienci obecnie zbyt wiele czasu tracą na polowaniu i wydziobywaniu dobrych ofert. Dla każdego poszukiwanej oferty istnieją tysiące sposobów, by wyszukać daną podróż. Każde poszukiwanie to miliardy kombinacji. Rekomendacja lotu wykorzystuje nasze dane, aby znaleźć lot po najlepszej dostępnej cenie. Notatnik ułatwia podróżującym gromadzić wszystkie swoje notatki i opcje. Wyeliminowaliśmy problemy ze śledzeniem dotychczasowych działań, Notatnik pamięta wszystkie poszukiwania za nas. Z kolei Marszruta ułatwia udostępnianie naszych podróży innym. My czynimy podróżowanie łatwiejszym."
Aktualizacja aplikacji Expedia.com jest możliwa do pobrania w Google Play i Apple App Store.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.