Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 08 styczeń 2014 20:26

Expedia.com rzuca wyzwanie na rynku online

Napisane przez AG

Amerykański serwis turystyczny oferujący zakup tanich biletów lotniczych, rezerwacje hotelowe, wynajem samochodów, organizację rejsów i ślubów oraz wszelkich usług turystycznych usprawnia swoją działalność i rzuca wyzwanie konkurencji w dziedzinie sprzedaży online.

Expedia wprowadza w życie trzy nowe funkcje mające na celu ułatwienie klientom palnowanie podróży. Warto się im przyjrzeć i być może wprowadzić podobne na rynku polskim. Te funkcje to: Flight Recommendations, Scratchpad and Itinerary Sharing a więc, w uproszczeniu – Rekomendację lotu, Notatnik i Marszrutę.
Rekomendacja lotu analizuje ponad trzy miliardy lotów dostępnych w wyszukiwarce Expedia, i biorąc pod uwagę sugestie klienta, w czasie rzeczywistym sugeruje lotniska, daty rejsów oraz czas podróży. Opcje wskazują anonimowe wzorce podróży odbywanych przez innych, dokonane rezerwacje i są przedstawiane klientowi zamiast poszukiwań standardowych. Na przykład istnieje ponad 3000 opcji przy zapytaniu o bezpośredni lot między Nowym Jorkiem a Los Angeles w danym dniu. Poprzez wykorzystanie tej liczby oraz danych na temat preferencji klienta, Expedia.com może obecnie zaproponować najbardziej dogodny termin, lepsze lotnisko, tak by to było najbardziej wygodne i najbardziej opłacalne dla klienta.

Rekomendacja lotu jest pierwszą w przemyśle turystycznym online funkcją wyszukującą alternatywne rozwiązania ze względu na oszczędności. Funkcja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych na pulpitach klientów, zaś wprowadzenie na całym świcie spodziewane jeszcze w tym roku. Klienci, którzy zalogują się na swoje konto w Expedia.com mogą też skorzystać z nowej funkcji nazwanej Notatnik. Funkcja ta starannie przechowuje wszystkie sugestie i pytania klienta, ułatwiając ich szybkie znalezienie. Expedia.com zbadało, że klienci szukają lotu online średnio 48 godzin przed terminem.

Notatnik zapewnia, że mogą wrócić do poprzednich swoich poszukiwań. Klikając na guzik Notatnik na stronie Expedia.com, każdy klient może rozwinąć historię swoich dotychczasowych wyszukiwani i odświeżyć najnowsze uaktualnione ceny i pokazać remanent transakcji. Notatnik zapamiętuje wszystkie poszukiwania klienta i dzięki temu pozwala zaoszczędzić czas – klient nie musi za każdym razem zaczynać od początku. Ponadto Notatnik wysyła maile do klienta, przy każdej zmianie cen na danej trasie, co pozwala szybciej i skuteczniej zaplanować następne podróże.
Z kolei Marszruta pozwala udostępnić użytkownikowi swoją trasę online współpracownikom, przyjaciołom lub rodzinie. Mogą dzięki temu śledzić lot, orientować się w ewentualnych opóźnieniach lub zmianach trasy.

John Kim, wiceprezes ds. spraw globalnych produktów powiedział: „Klienci obecnie zbyt wiele czasu tracą na polowaniu i wydziobywaniu dobrych ofert. Dla każdego poszukiwanej oferty istnieją tysiące sposobów, by wyszukać daną podróż. Każde poszukiwanie to miliardy kombinacji. Rekomendacja lotu wykorzystuje nasze dane, aby znaleźć lot po najlepszej dostępnej cenie. Notatnik ułatwia podróżującym gromadzić wszystkie swoje notatki i opcje. Wyeliminowaliśmy problemy ze śledzeniem dotychczasowych działań, Notatnik pamięta wszystkie poszukiwania za nas. Z kolei Marszruta ułatwia udostępnianie naszych podróży innym. My czynimy podróżowanie łatwiejszym."
Aktualizacja aplikacji Expedia.com jest możliwa do pobrania w Google Play i Apple App Store.