Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 listopad 2014 09:07

Lato 2015 już w sprzedaży – najtańsze: Bułgaria i Tunezja

Napisane przez AG
Jeden z hoteli tunezyjskich Jeden z hoteli tunezyjskich AG

Na razie z oferty na lato 2015, najtańsze są kierunki tunezyjskie i bułgarskie, a w zakresie niższych kategorii hoteli kierunki greckie oraz Maroko. Z kolei w zakresie hoteli 5-gwiazdkowych wysokie popularne są kierunki egipskie, a 4 i 5-gwiazdkowych Turcja Egejska.

Analiza cen imprez turystycznych opracowana przez TravelDATA, spółkę zajmującą się gromadzeniem danych z rynku zorganizowanej turystyki wyjazdowej obejmuje po raz pierwszy wyjazdy w wysokim sezonie lata 2015, definiowanym jako pierwszy tydzień sierpnia.
Na czele najtańszych organizatorów są małe biura Best Reisen i Prima Holiday, ale symptomatyczna jest też grupa dużych biur, która proponuje ceny znacznie bardziej korzystne od rynkowej średniej. Obejmuje ona takich organizatorów jak Itaka, Grecos, Exim i Rainbow Tours. Ponieważ korelacja pomiędzy dynamiką sprzedaży wycieczek, a ich opłacalnością dla statystycznego klienta jest jedną z najsilniejszych w turystyce, to należy domniemywać, że ci touroperatorzy mają duże szanse na kolejne sukcesy i dalszy wzrost swoich udziałów w rynku. Natomiast tradycyjnie najdroższymi spośród dużych touroperatorów w kraju nadal pozostają biura Neckermann i TUI.
Obecnie generalnie najwyższą opłacalność na okres wakacyjnego sezonu wykazują destynacje tunezyjskie i bułgarskie, a w zakresie niższych kategorii hoteli kierunki greckie oraz Maroko. Z kolei w zakresie hoteli 5-gwiazdkowych wysokie wskaźniki opłacalności mają kierunki egipskie, a 4 i 5-gwiazdkowych Turcja Egejska.
Szczególnie wysokie średnie wskaźniki opłacalności na kierunkach tunezyjskich (z dużych biur) posiadają produkty Exim Tours i Sun & Fun, a bułgarskich Sun & Fun oraz Rainbow Tours. Warto zauważyć, ze na obu tych kierunkach opłacalną dla klientów ofertę posiadają też biura małe, takie jak Net Holiday i Sunshine Holiday. Na kierunkach greckich dużą opłacalność wykazują produkty Rainbow Tours, Itaki oraz Grecosa, a w Maroku Itaki i Rainbow Tours. Również w obu tych przypadkach wysoce opłacalne dla klientów okazują się oferty małego biura Net Holiday.
W 5-gwiazdkowych hotelach na kierunkach egipskich opłacalne są propozycje Eximu, Rainbow Tours oraz Itaki, a w niższych kategoriach Eximu. Wysokie wskaźniki oferty egipskiej mają też mniejsze biura Ecco Holiday oraz Best Reisen. Z kolei Turcja Egejska to obszar wysokiej opłacalności ofert biur Itaka i Rainbow Tours.
Na kierunkach greckich i w Maroku wraz ze wzrostem kategorii hoteli opłacalność ofert maleje, a na kierunkach egipskich jest odwrotnie – wraz ze wzrostem kategorii hoteli względna opłacalność ofert wyraźnie rośnie.
Według ekspertów z TravelData, polscy agenci coraz bardziej odbiegają strukturą swojej sprzedaży od biur agencyjnych w zachodniej Europie. W tym ostatnim przypadku szybko rosnącą rolę odgrywa aranżowanie wyjazdów dla klientów w oparciu o przeloty tanimi liniami oraz coraz powszechniejsze hotelowe platformy rezerwacyjne. Stale zwiększa się liczba krajów w których udział aranżacji jest większy niż sprzedaż gotowych pakietów touroperatorskich. Do takich należą m.in. Włochy i Francja, a niedługo dołączy do nich również Wielka Brytania. W naszym kraju tak zwana aranżacja stanowi nadal margines, który wynika zarówno z małej liczby „słonecznych" połączeń lotniczych, jak i z powodu wstrzemięźliwości agentów wobec takiej formy działalności.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.