Wakacje.pl kupiły My Travel

Wakacje.pl S.A., należące do Wirtualna Polska Holding, podpisały umowę nabycia 100 proc. udziałów spółki My Travel.
Finalna kwota inwestycji będzie zależała od wyników finansowych spółki w 2018 roku i wyniesie nie mniej niż 10 mln i nie więcej niż 19 mln złotych. Pod marką My Travel funkcjonuje 116 salonów sprzedaży, które zapewniały jej pozycję największej agencyjnej sieci sprzedaży wycieczek.
Razem z siecią 105 salonów Wakacje.pl powstaje partner pierwszego wyboru dla touroperatorów i dostawców usług turystycznych.
Sieć salonów My Travel rozmieszczona jest tam, gdzie sieć franczyzowa Wakacje.pl była reprezentowana w mniejszym stopniu.
My Travel to szczególnie silna marka w mniejszych miejscowościach, gdzie funkcjonowanie rozpoznawalnego multiagenta jest dużą wartością dodaną dla lokalnej społeczności, a jednocześnie pozwala osiągnąć rentowność franczyzobiorcom.
Dariusz Górzny prezes zarządu Wakacje.pl, powiedział: „Zakup My Travel jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju naszej obecności w obu kanałach sprzedaży, tj. online i offline. Zorganizowana turystyka zagraniczna ma to do siebie, że bardzo silny nadal jest efekt ROPO (Research Online Purchase Offline), szacowany na poziomie 60 proc. W racjonalnej perspektywie nie widać przesłanek, by współczynnik ten miał drastycznie spadać. Chcemy być maksymalnie blisko Klienta, w szczególności tego, który nie jest jeszcze gotowy na zakup wakacji online. Tym bardziej, że turystyka zorganizowana otwiera się na Klientów, którzy oczekują doradztwa w procesie zakupowym i osobistego kontaktu ze sprzedawcą.“
Na stanowisku prezesa My Travel pozostaje Damian Ozga, jednocześnie obejmując w Wakacje.pl funkcję dyrektora odpowiedzialnego za integrację z My Travel.
Damian Ozga dodał: „Zdecydowaliśmy się na sprzedaż spółki, ponieważ jest to dla niej szansa szybszego rozwoju, a dla nas okazja, żeby dołączyć do ambitnego zespołu i wspólnie brać udział w rozwoju rynku.“
Dariusz Górzny skomentował: „Jesteśmy pod dużym wrażeniem dynamiki wzrostu notowanej przez sieć My Travel, równie mocno cenimy zaangażowanie franczyzobiorców w rozwój własnych biznesów. Jako Wakacje.pl obiecujemy sobie także wiele po czekającej nas współpracy z całym zespołem My Travel, doceniając sukcesy, jakie były i są ich udziałem, jak też wysoko ceniąc kompetencje i kreatywność kluczowych managerów spółki. Osobiście, w szczególności cieszę się, że do kierowanego przeze mnie zespołu dołączy Damian Ozga, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych managerów w polskiej turystyce zorganizowanej.”
Inwestycja Wakacje.pl S.A. to kolejny krok w kierunku rozszerzenia portfela marek z segmentu turystycznego Wirtualna Polska Holding. Należą do niego wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej Wakacje.pl i My Travel oraz w turystyce krajowej Nocowanie.pl i Eholiday.pl. WPH jest również mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl S.A.
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
Travelist: wcześniejsze rezerwacje na lato 2026 utrzymują przewagę cenową
Rezerwowanie wakacji z wyprzedzeniem w wielu przypadkach okazuje się bardziej opłacalne…
0 Komentarzy5 Minuty
29 kwietnia 2026
Grecy zorganizowali Tourism Open Days
Agencja Aviareps wraz z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną zorganizowała w Warszawie…
0 Komentarzy2 Minuty
28 kwietnia 2026
Austria Info zorganizowała warsztaty dla biur podróży
22 kwietnia br. Austria Info zorganizowała w Warszawie warsztaty dla biur podróży.…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2026
Zmiany w zarządzie Touroperator Kompas. Gediminas Kerys nowym prezesem
Z dniem 30 kwietnia 2026 roku Efe Türkel przestaje pełnić funkcję prezesa zarządu w…
0 Komentarzy2 Minuty
22 kwietnia 2026
Bilety lotnicze zamiast zabawek. eSky wskazuje nowy trend na Dzień Dziecka
Wspólne podróże coraz częściej wypierają tradycyjne prezenty na Dzień Dziecka - informuje…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Kiwi.com: Polacy wybierają w majówkę tańsze kierunki. Króluje Albania
Z danych Kiwi.com wynika, że liczba rezerwacji na majówkę wzrosła o 81,3 proc. rok do…
0 Komentarzy2 Minuty
21 kwietnia 2026
Meet Hiszpania w Warszawie
Agencja Latam de Luxe zorganizowała w Warszawie warsztaty Meet Hiszpania dla agentów i…
0 Komentarzy2 Minuty
21 kwietnia 2026
Triverna podsumowała wyniki za I kwartał 2026 r. Polacy podróżują częściej i wydają więcej
Triverna podsumowała wyniki za pierwszy kwartał 2026 roku, wskazując na wzrost liczby…
0 Komentarzy4 Minuty
21 kwietnia 2026
Travelist: majówka tańsza niż Wielkanoc. Słabszy popyt sprzyja lepszym cenom
W tym roku podróżni podchodzą do rezerwacji majówkowych wyjazdów bardziej ostrożnie -…
0 Komentarzy6 Minuty










