Polregio: połączenie transgraniczne i system sprzedaży

archiwum Polregio

Kolejowy przewoźnik uruchomił bezpośrednie codzienne połączenie pomiędzy Zieloną Górą i Görlitz. Szuka też wykonawcy, który przygotuje nowy system sprzedaży biletów.

Jak zapewnia Polregio w prasowym komunikacie, uruchomienie codziennego połączenia do Görlitz było możliwe dzięki współpracy z partnerem po stronie niemieckiej, spółką Laenderbahn DLB. Dodano trzy połączenia z Zielonej Góry do Görlitz i z powrotem (w dni robocze) oraz dodatkowe kursy pomiędzy stacjami Węgliniec – Görlitz – Węgliniec (w weekendy). Dotychczas połączenia te realizowane były tylko do stacji Zgorzelec. 

Lubuskie zyskuje

„Nowe połączenia transgraniczne to ważny element optymalizacji siatki połączeń regionalnych. Atrakcyjna cena 23,60 zł i rozkład jazdy skomunikowany w Zielonej Górze np. z pociągiem z Warszawy to odpowiedź na oczekiwania pasażerów Polregio, którzy od dzisiaj mogą podróżować w komfortowych warunkach z Zielonej Góry i Węglińca do Görlitz” – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu i dyrektor handlowy spółki Przewozy Regionalne. 

„Zielona Góra to ważny punkt na transportowej mapie zachodniej Polski. Uruchomienie nowych bezpośrednich połączeń Polregio przez Węgliniec do Görlitz wpłynie na wzrost znaczenia kolei w podróżach międzynarodowych wśród mieszkańców województwa lubuskiego.” – powiedział Krzysztof Pawlak, p. o. dyrektora oddziału przewozów regionalnych w woj. lubuskim.  

Bezpłatnie przez granicę

Pasażerom podróżującym pomiędzy stacjami granicznymi Zgorzelec i Görlitz, a nieposiadającym ważnego biletu na przejazd, obsługa pociągu wydaje z terminala mobilnego „Bilet graniczny Zgorzelec – Görlitz” w cenie 0zł / 0€ uprawniających do przejazdu „tam i z powrotem”. 

Spółka Przewozy Regionalne ogłosiła także konkurs na przygotowanie koncepcji nowego systemu sprzedaży biletów. Zgodnie ze specyfikacją nowy system powinien, w czasie rzeczywistym, komunikować się z innymi kanałami dystrybucji biletów Polregio oraz umożliwiać współpracę z systemami innych przewoźników. Powinien także umożliwić nabywanie biletów wspólnych oraz pozwalać na rozwój nowoczesnych interfejsów sprzedaży. Autor zwycięskiej koncepcji będzie mógł przystąpić do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na dostawę oraz wdrożenie systemu.

Połączenie kanałów sprzedaży

„Obecnie informatyczny obszar sprzedaży składa się z wielu budowanych przez lata, niezależnych systemów połączonych ze sobą w różny, często niestandaryzowany sposób. Wdrożenie nowego systemu spowoduje nie tylko usprawnienie procesu zarządzania sprzedażą, ale także dostęp do danych o sprzedaży w czasie rzeczywistym” – powiedziała Anna Lenarczyk.  

Nową jakością Systemu Sprzedaży  Biletów (SSB) w stosunku do aktualnie używanych programów będzie m.in. uniwersalny interfejs sprzedaży komunikujący się, zarówno ze wszystkimi kanałami dystrybucji biletów, jak również z systemami innych przewoźników, systemami finansowo księgowymi. Nowy system ma umożliwić współpracę z  innymi przewoźnikami i pośrednikami sprzedaży, wspólne/łączone bilety oraz sprzedaż wzajemną opartą na zautomatyzowanych usługach sprzedażowych i nowoczesne interfejsy sprzedaży.

Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj.