FlixBus wzmacnia centrum operacyjne w Warszawie. Stolica koordynuje działania w 20 krajach

Polska pozostaje największym rynkiem autobusowym FlixBusa w Europie Środkowo-Wschodniej: przewoźnik obsługuje połączenia do 230 lokalizacji w naszym kraju. W tym kontekście kluczową rolę odgrywa Warszawa, która pełni funkcję głównego hubu operacyjnego. Z miasta dostępnych jest 437 bezpośrednich połączeń, w tym wyłącznie z przystanku Warszawa Zachodnia realizowanych jest około 200 kursów dziennie.
Równolegle stolica Polski stała się regionalnym centrum FlixBusa do zarządzania regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Właśnie stąd koordynowane są kluczowe procesy operacyjne, takie jak stratega rozwoju firmy czy współpraca z partnerami. Łącznie obszar zarządzany z Warszawy obejmuje 20 krajów i ponad 930 miast w siatce połączeń operatora.
„Polska odgrywa dziś kluczową rolę w rozwoju Flix w Europie. Kompetencje zespołu, doświadczenie operacyjne, wielkość oraz dynamika rozwój rynku sprawiły, że Warszawa stała się naturalnym centrum zarządzania regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś z Polski koordynujemy strategię, rozwój biznesu oraz jakość usług dla 20 rynków i współpracujemy z ponad 80 partnerami autobusowymi” – mówi Michał Leman, Vice President Europe East, FlixBus.
FlixBus stawia na Europę Środkowo-Wschodnią
Region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje jednym z najszybciej rozwijających się obszarów działalności FlixBusa w Europie. W ostatnich miesiącach firma zrealizowała szereg projektów obejmujących m.in. rynki Ukrainy, Rumunii, Chorwacji oraz Węgier.
Jednym z kluczowych kierunków rozwoju była Ukraina, gdzie operator uruchomił siatkę połączeń obejmującą 79 miast w 8 krajach oraz 11 połączeń lotniskowych. W ramach tej ekspansji rozwinięto również ofertę połączeń z Ukrainy do Polski – obecnie Flix obsługuje bezpośrednie kursy do 10 miast w naszym kraju.
Równolegle przewoźnik rozwijał swoją sieć w Chorwacji, gdzie krajowy system połączeń obejmuje już ponad 130 miast. Warto wspomnieć, że Flix obsługuje połączenia z Polski do 19 miast nad Adriatykiem, a najkrótszy czas przejazdu na trasie Warszawa-Rijeka wynosi 17 godzin i 30 minut.
Flix rośnie w skali globalnej
Od początku swojej działalności FlixBus przewiózł ponad 500 mln pasażerów. Całkowite przychody firmy w 2025 roku osiągnęły natomiast 2 mld euro. Według danych European Environment Agency, autobusy i autokary odpowiadają obecnie za blisko jedną trzecią transportu zbiorowego w Unii Europejskiej. Według prognoz ekspertów ich znaczenie będzie dalej rosło.
POWIĄZANE WPISY
10 lipca 2026
Katowice Airport z kolejnym rekordem: ponad 3,2 mln pasażerów w pierwszym półroczu
Pierwsze półrocze 2026 roku przyniosło kolejny wzrost ruchu pasażerskiego w Katowice…
0 Komentarzy3 Minuty
9 lipca 2026
FlixBus zawiezie turystów prosto w góry. Wakacyjna siatka przewoźnika obejmuje m.in. Zakopane, Karpacz i Bieszczady
FlixBus rozszerzył wakacyjną siatkę połączeń do najpopularniejszych górskich miejscowości…
0 Komentarzy4 Minuty
2 lipca 2026
Rośnie ruch na lotnisku w Babimoście. Blisko 32 tys. pasażerów od początku roku
Lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło w pierwszym półroczu 2026 roku blisko 32 tys.…
0 Komentarzy2 Minuty
2 lipca 2026
Ruszyła rekrutacja do Enter Air. Przewoźnik szuka pierwszych oficerów
Enter Air rozpoczął rekrutację na stanowisko pierwszego oficera. Przewoźnik szuka pilotów…
0 Komentarzy1 Minuty
2 lipca 2026
Jedna rezerwacja na cały wyjazd. Wizz Air uruchamia platformę WIZZ Holidays
Wizz Air wchodzi na rynek dynamicznego pakietowania podróży. Przewoźnik uruchomił…
0 Komentarzy2 Minuty
2 lipca 2026
Ryanair pobił miesięczny rekord. W czerwcu przewiózł 21,2 mln pasażerów
Ryanair opublikował wyniki przewozowe za czerwiec 2026 roku. Irlandzki przewoźnik…
0 Komentarzy1 Minuty
1 lipca 2026
Nowy kierunek w siatce Wizz Air. Regularne loty do Egiptu z pięciu polskich lotnisk
Wizz Air po raz pierwszy uruchomi regularne połączenia z Polski do Egiptu. W zimowym…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lipca 2026
Enter Air większościowym udziałowcem Nekery
Enter Air został większościowym udziałowcem biura podróży Nekera. Po uzyskaniu wymaganych…
0 Komentarzy2 Minuty
30 czerwca 2026
Rekordowy 2025 rok w PLL LOT: 11,7 mln pasażerów i 350 mln zł zysku netto
Polskie Linie Lotnicze LOT zakończyły 2025 rok z rekordową liczbą pasażerów i jednym z…
0 Komentarzy4 Minuty










