Lodowi rzeźbiarze będą rywalizować na Hrebienku

Najlepsi lodowi rzeźbiarze spotkają się w Tatrach Wysokich. W weekend 18–19 stycznia 2025 roku Hrebienok stanie się miejscem 11. edycji Tatry Ice Master.
Podczas dwóch dni artyści z 10 krajów świata z 50 ton lodu stworzą 35 lodowych rzeźb. W rywalizacji wezmą udział zespoły ze Słowacji, Czech, Węgier, Polski, Austrii, Wielkiej Brytanii, a także z egzotycznych krajów takich jak Kenia, Indonezja, Japonia i Mongolia.
„Utalentowani rzeźbiarze i artyści będą pracować z 50 tonami lodu, tworząc imponujące rzeźby inspirowane różnymi motywami i tematami. Lodowe dzieła sztuki, które powstaną w ciągu dnia, będą podświetlane po zmroku, co dodatkowo podkreśli ich wyjątkowe piękno. Część rzeźb będzie tworzona przy budynku kolejki linowej, a reszta znajdzie swoje miejsce w drugiej kopule obok Tatrzańskiej Lodowej Katedry” – poinformował Lukáš Brodanský, menedżer ośrodka górskiego Wysokie Tatry i organizator wydarzenia.
W tym roku rzeźbiarze będą pracować nad dwoma tematami: „Anioły wśród nas” oraz „Świat bez granic”. O zwycięzcach zdecyduje profesjonalne jury w składzie: Adam Bakoš (główny budowniczy Tatrzańskiej Lodowej Katedry), Honza Paďour, Zsolt M. Tóth oraz Rez Hoffman. Rzeźby umieszczone w kopule Galerii Lodowych Mistrzów będą dostępne dla zwiedzających do końca sezonu zimowego, czyli do kwietnia 2025 roku. Pozostałe rzeźby wystawione na otwartym powietrzu będzie można podziwiać do momentu, aż stopnieją.
Wybierz swój ulubiony zespół
Publiczność również może wziąć udział w głosowaniu na najlepszy zespół spośród uczestników z 10 krajów. Karty do głosowania będą dostępne w punktach sprzedaży oraz kasach, a wypełnione należy wrzucić do urny znajdującej się na scenie na Hrebienku. Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.
Lód i ogień
Wydarzeniu Tatry Ice Master towarzyszyć będą liczne atrakcje: gry, konkursy, a także ognisto-lodowy pokaz w wykonaniu jednego z członków jury – Zsolta M. Tótha. Na scenie wystąpią m.in. Dara Rolins, Marián Čekovský, Lenka Piešová, rockowy zespół Zeus, Melissa Mandy, DJ Thobias, i inni. Imprezę poprowadzą Samuel Procházka i Oliver Oswald z radia Europa2.
POWIĄZANE WPISY
16 czerwca 2026
Road Show Wysp Kanaryjskich przyciągnął 250 przedstawicieli branży turystycznej
250 przedstawicieli polskiej branży turystycznej uczestniczyło w pierwszej edycji Meet…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
PZU w letniej kampanii promuje PZU Wojażer
PZU rozpoczęło letnią kampanię „Wakacje na luzie. Ochrona z PZU Wojażer”, w której…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Wybrano nowy zarząd FROT
Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych (FROT) wybrało nowe władze na kolejną…
0 Komentarzy1 Minuty
8 czerwca 2026
Gran Canaria w centrum uwagi. AirBaltic i partnerzy zapraszają do Katowic na prezentację kierunku
AirBaltic wspólnie z Katowice Airport oraz hiszpańskimi partnerami organizują spotkanie…
0 Komentarzy1 Minuty
2 czerwca 2026
AI planuje wakacje Polaków. Już dwie trzecie korzysta ze sztucznej inteligencji przy organizacji podróży
Sztuczna inteligencja coraz mocniej wpływa na sposób planowania wyjazdów. Z najnowszego…
0 Komentarzy5 Minuty
1 czerwca 2026
Zmiany w Poland Convention Bureau POT. Aneta Książek nową dyrektorką Biura Spotkań i Wydarzeń
W strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektorki…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
Malediwy ograniczają import żywności dzięki ogrodom hydroponicznym
Jak zapewnić dostęp do świeżych warzyw i owoców w kraju, który niemal całkowicie…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2026
TAP Air Portugal uruchomił nowe połączenie na Azory. Santa Maria dostępna z Lizbony przez cały rok
TAP Air Portugal uruchomił nowe połączenie lotnicze między Lizboną a wyspą Santa Maria na…
0 Komentarzy2 Minuty
28 maja 2026
Voice4Africa wchodzi na polski rynek. Afryka coraz bardziej atrakcyjna dla turystyki i inwestycji
Afryka coraz mocniej przyciąga uwagę polskich turystów i przedsiębiorców, co otwiera…
0 Komentarzy3 Minuty










