Rajskie plaże Goa w ofercie egzotycznej Rainbow

Zupełnie nieindyjski region Goa nad Morzem Arabskim to popularne miejsce na wakacje w Indiach. To także nowość w ofercie egzotycznej Rainbow dostępna już od jesieni 2024.
Goa to najsłynniejszy region wypoczynkowy w Indiach, popularny wśród Europejczyków już w czasach kolonialnych. Znajdziemy tu przepiękne piaszczyste plaże oblewane turkusowymi wodami Morza Arabskiego, intrygującą kulturę będącą mieszkanką dziedzictwa portugalskiego i wpływów azjatyckich, kilka interesujących zabytków, wspaniałą przyrodę i zawsze uśmiechniętych mieszkańców. Temperatura rzadko spada tu poniżej 27 st. C, woda jest przejrzysta, jest to więc bezkonkurencyjny kierunek dla osób chcących zażyć relaksu, odpoczynku, kąpieli i eksplorowania podwodnych głębin. Na amatorów tych i innych atrakcji (także windsurfingu czy nart wodnych) czekają dobre i bardzo hotele, oferujące różne formuły wypoczynku.
Rajskie plaże o krok od hotelu
Turystyczne uroki regionu Goa leżącego w Indiach nad Morzem Arabskim odkryto stosunkowo niedawno. To prawdziwy plażowy raj, bo na ponad 125-kilometrowym wybrzeżu regionu jest ponad 30 przepięknych plaż. W północnej części Goa plaże są duże oraz bardziej skomercjalizowane, zatłoczone i imprezowe. Południowa część wybrzeża tego regionu to niewielkie, kameralne zatoczki i dzikie plaże.
Teraz ten bajkowy kierunek jest dostępny dzięki ofercie Rainbow. Z touroperatorem polecimy do Dabolim czarterem z międzylądowaniem z Warszawy i Katowic – średnio raz na dwa tygodnie. Rainbow oferuje wypoczynek w ponad 30 hotelach położonych zarówno na północy, jak i południu Goa (m.in. Benaulim czy Candolim). Znajdziemy tu sześć hoteli w standardzie 5*, w tym ITC Grand Goa Resort & SPA – dla osób poszukujących ciszy i spokoju w otoczeniu bujnej roślinności oraz Novotel Goa Dona Sylvia Resort – duży kompleks otoczony ogrodem, położony bezpośrednio przy plaży dla bardziej wymagających klientów. Oba – razem z 4-gwiazdkowym Bogmallo Beach Resort – położone są na południu stanu. Wśród obiektów o tym standardzie warto zwrócić uwagę na Bloom Suites – miejski hotel który będzie dobrą propozycją dla osób z mniejszym budżetem oraz Colonia Santa Maria. Świeżo odnowiony (w 2023 roku) obiekt zachwyca ciekawą architekturą i pięknym ogrodem, które nadają mu kameralny charakter. W sumie Rainbow dysponuje na Goa ośmioma hotelami w standardzie 4/4+*, 11 hotelami 3-gwiazdkowymi i jedną „dwójeczką”. Ten butikowy hotel „zero waste” spełni oczekiwania osób ceniących relaks i spokój w bezpośredniej bliskości natury. Hotele oferują śniadania, w części obiektów możliwość dopłaty do formuły Half Board oraz Full Board.

Wyjątkowa mieszanka kultur
Goa to więcej niż tylko piękne plaże. Są tu lasy i pola ryżowe, wśród których rozlokowały się hinduskie wioski. A do tego wokół rozciąga się niesamowita tropikalna przyroda. Park Narodowy Bhagwan Mahavir i Rezerwat Dziewiczej Dżungli to miejsca, gdzie można spotkać wiele gatunków egzotycznych roślin i zwierząt oraz zachwycić się ponad 300-metrowym Wodospadem Dudhsagar. Warto także odwiedzić słynące z zabytkowych obiektów sakralnych Old Goa – założone przed 500 laty przez Portugalczyków. Jego zabytki w 1986 roku zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej imponującą jest Katedra Se, która jest największym kościołem w całej Azji. Portugalskie ślady znajdziemy także w Panaji, np. historyczną dzielnicę Fonrainhas czy fort Aguada, z którego rozciąga się wspaniały widok na morze arabskie, a znajdująca się tam latarnia morska jest jedną z najstarszych w Indiach.

Goa plus najsłynniejsze zabytki Indii
Te wszystkie skarby dostępne są dzięki bogatej ofercie wycieczek objazdowych na Zimę 2024/2025. Wyjazd można oczywiście przedłużyć o wypoczynek na rajskich plażach. To też świetna okazja, by bliżej poznać najsłynniejsze skarby Indii. I tak w trakcie wycieczki „Złoty Trójkąt i plaże Goa” – zwiedzimy zabytki Starego Goa, Delhi i Bramę Indii, mauzoleum Taj Mahal, zespół architektoniczny Fatehpur Sikri (wpisany na listę UNESCO), małpy i świątynie w Galcie, Jaipur i Fort Amber, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar oraz plaże Goa. Program „Słodki zapach kardamonu” (oraz w wersji premium) daje okazję spojrzeć na tysiącletnią historię Indii. W programie obok Starego Goa, znalazło się także multikulturowe Cochin – dawny port dla handlarzy przyprawami o ponad tysiącletniej historii, w którym przeplatają się wpływy portugalskie, holenderskie, żydowskie i brytyjskie. Przewidziano także rejs po rozlewiskach Kerali, zwiedzanie Narodowego Parku Periyar – „sanktuarium dzikich zwierząt” i Madurai – miasta zbudowanego na planie lotosu. Wycieczka kończy się wypoczynkiem na plażach Goa.
Ślady tygrysich łap na piasku to objazdówka po Indiach połączona z wypoczynkiem na Goa. W ciągu 12 dni uczestnicy zwiedzają Delhi i Bramę Indii, mauzoleum Taj Mahal, Rezerwat Tygrysów w Parku Narodowym Ranthambhore, małpią świątynię w Galcie, Jaipur i Fort Amber, Bombaj – stolicę Bollywood. Na koniec wypoczynek na rajskich plażach Goa. Na hinduskich świątyniach skupia się natomiast program „Tamil Nadu i Kerala – coś dla ducha, coś dla ciała”, nie omijając jednak najważniejszych zabytków, w tym Starego Goa czy Cochin. W ten sposób w ciągu 13 dni można połączyć to, co najważniejsze w Indiach, z relaksem na Goa.

Więcej szczegółów o ofercie Goa na stronie Rainbow.
Materiał partnera
POWIĄZANE WPISY
28 lipca 2026
eSky: rezerwacje na długi sierpniowy weekend wzrosły o blisko 60 proc.
Długi sierpniowy weekend pozostaje jednym z najważniejszych terminów podróżniczych w…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lipca 2026
Mundial 2026 zwiększył zainteresowanie podróżami do Hiszpanii i Argentyny
Po zakończeniu piłkarskich emocji wielu podróżnych zamiast wracać do codzienności planuje…
0 Komentarzy3 Minuty
23 lipca 2026
Kiwi.com: Haaland napędza zainteresowanie Norwegią. Bergen z największym wzrostem wśród Polaków
Norwegia znalazła się tego lata w gronie najpopularniejszych wakacyjnych kierunków…
0 Komentarzy3 Minuty
23 lipca 2026
eSky i GetYourGuide nawiązały współpracę. W ofercie ponad 200 tys. atrakcji
Grupa eSky rozszerzyła swoją ofertę o możliwość samodzielnej rezerwacji atrakcji…
0 Komentarzy2 Minuty
22 lipca 2026
Urlop z psem? Co piąta rezerwacja obejmuje pobyt z pupilem
Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie wakacji bez czworonożnego towarzysza. Jak wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
22 lipca 2026
Warsztaty „Portugalia i kraje luzofońskie” wracają. Branża spotka się w Poznaniu, Warszawie i Pradze
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC), we współpracy z Turismo de Portugal, zaprasza…
0 Komentarzy1 Minuty
20 lipca 2026
Allegro Wakacje rozszerza ofertę. Rezerwacje z wyprzedzeniem i Allegro Pay już dostępne
Allegro Wakacje rozwija swoją ofertę, wprowadzając możliwość rezerwacji wyjazdów z dużym…
0 Komentarzy2 Minuty
20 lipca 2026
Traveldata: Malta i Sycylia z największym wzrostem cen wycieczek
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026…
0 Komentarzy2 Minuty
16 lipca 2026
Travelist: Polacy szukają wakacyjnych alternatyw. Rośnie popularność mniej oczywistych kierunków
Coraz więcej Polaków wybiera na wakacje mniej oczywiste kierunki w Polsce. Zamiast…
0 Komentarzy9 Minuty









