Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

wtorek, 08 lipiec 2014 12:54

Nowe połączenie easyJet z Krakowa

Napisane przez MZ
Nowe połączenie easyJet z Krakowa archiwum easyJet

Brytyjski easyJet uruchamia nowe połączenie z portu lotniczego w Krakowie. Od listopada przewoźnik udostępni całoroczne połączenie ze stolicy Małopolski do Hamburga.

W nadchodzącym sezonie zimowym 2014/2015, easyJet uruchamia nowe połączenie z Krakowa do Hamburga. Loty na tej trasie będą odbywały się trzy razy tygodniu, we wtorki, piątki i niedziele. Połączenie będzie całoroczne, a pierwszy lot planowany jest na 4 listopada 2014. Bilety dostępne są już na stronie internetowej przewoźnika.

Międzynarodowy port lotniczy w Hamburgu oddalony jest zaledwie o 8,5 kilometra na północny-zachód od centrum miasta. To najstarsze i jedno z największych lotnisk w Niemczech, z którego usług korzysta rocznie ponad 13 mln pasażerów. Od momentu otwarcia nowego terminalu w 2005 roku, lotnisko w Hamburgu to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Rozwinięta infrastruktura komunikacyjna tego rejonu pozwala szybko i bez problemu dojechać zarówno do centrum, jak i do wielu innych miast regionu – Kilonii, Lubeki czy Neumünster.

„Hamburg jest jednym z najprężniej rozwijających się regionów w Europie i bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Wierzymy, że loty na tej trasie będą cieszyły się popularnością zarówno wśród klientów biznesowych, jak i urlopowiczów. Dla podróżujących z Krakowa, nowe połączenie oferuje korzyść w tym, że hamburski port lotniczy jest położony bardzo blisko centrum miasta." – skomentował Thomas Haagensen, country director Switzerland/Germany.

Obecnie w ofercie easyJet znajduje się ponad 700 połączeń lotniczych.