Wrocław walczy o turystyczne laury
Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations.
Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja w KLM
W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI)
Czytaj więcej...
Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Wrocław walczy o turystyczne laury
  • Sztuczna inteligencja w KLM
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 11 styczeń 2018 10:22

Bezpośrednio z Nairobi do Nowego Jorku

Napisane przez MM
Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways Kenya Airways

Kenya Airways otwiera pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze między Nairobi a Nowym Jorkiem. Lot inauguracyjny zaplanowano na koniec października 2018, dziś natomiast rusza sprzedaż biletów.

Przewoźnik obsługuje połączenia do Afryki, Europy, na Bliski Wschód, do Indii i innych krajów azjatyckich. Otwarcie bezpośredniego połączenia do Stanów Zjednoczonych wzbogaci ubogą ofertę połączeń między Ameryką Północną a Afryką Wschodnią. 

„Częścią naszej strategii jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających do Kenii. Zależy nam na klientach biznesowych oraz na turystach z dobrze sytuowanych krajów. Cieszymy się, że dzięki temu możemy przyczynić się do ekonomicznego wzrostu w naszym kraju i całym regionie” – komentuje Sebastian Mikosz, prezes i dyrektor zarządzający Kenya Airways Group. 

Pół świata Dreamlinerem

Uruchomienie codziennego bezpośredniego połączenia ma za zadanie wspomóc wymianę handlową między Ameryką Północną a Afryką. Lot obsługiwany będzie Dreamlinerem, potrwa 14-15 godzin, obsługiwać go będzie czterech pilotów i 12 członków załogi. Przy każdym przelocie zużytych zostanie 85 ton paliwa lotniczego. Na pokładzie będzie mogło podróżować 243 pasażerów. 

Samolot będzie odlatywał codziennie o 23:25 z lotniska w Nairobi i lądował o 6:25 lokalnego czasu na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Stamtąd ruszał będzie o 12: 25, zaś lądował w Nairobi następnego dnia o 10:55 lokalnego czasu. 

Dla Kenya Airways lotnisko w Nairobi jest hubem, z którego obsługiwane są połączenia do 40 destynacji.