Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 listopad 2017 14:52

Lotnisko we Wrocławiu – będzie 6 nowych sklepów Baltony

Napisane przez MG
Wizualizcaj sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku Wizualizcaj sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku archiwum Lotnisko we Wrocławiu

Baltona otworzy sześć sklepów na wrocławskim lotnisku. To rezultat konkursu rozstrzygniętego przez Port Lotniczy Wrocław. Podróżni skorzystają  z jeszcze większego wyboru artykułów spożywczych, kosmetyków, słodyczy, książek czy odzieży. Pierwsze otwarcia zaplanowano na grudzień.

 

P.H.Z. Baltona S.A. jest jednym z największych operatorów sklepów wolnocłowych na lotniskach regionalnych w Polsce. Do maja 2018 roku uruchomi sześć lokali w Porcie Lotniczym Wrocław – pięć w hali odlotów i jeden w strefie ogólnodostępnej.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce, a nasze sklepy cieszą się dużym zainteresowaniem. Wkrótce pasażerowie będą mogli skorzystać z jeszcze bogatszej oferty. Baltona wygrała konkurs i została wybrana, ponieważ spełniła w najwyższym stopniu wszystkie warunki i zapewniła wdrożenie oczekiwanych przez nas standardów obsługi pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne.”

Umowa została podpisana na pięć lat. Baltona zajmie 740 metrów kwadratowych. w hali odlotów Schengen. W największym lokalu „Wroclaw Duty Free” zaproponuje między innymi artykuły spożywcze, perfumy, kosmetyki, akcesoria, alkohol, wyroby tytoniowe. Ciekawą nowością będzie Spirit of Poland, czyli sklep specjalizujący się w polskich produktach regionalnych. Firma otworzy również Fashion Boutique, który zaoferuje ubrania, biżuterię i akcesoria oraz Zoom, gdzie pasażerowie kupią książki i prasę.
W hali odlotów non-Schengen (dostępnej dla podróżnych po przejściu kontroli paszportowej) Baltona uruchomi całkowicie nowy 20-metrowy lokal ze swoimi największymi bestsellerami. Nowość pojawi się także na parterze w hali ogólnodostępnej. Pasażerowie, a także odprowadzające i witające ich osoby, zrobią zakupy w sklepie Landside Boutique. Sklep o powierzchni 86 mkw. zaproponuje między innymi perfumy
i kosmetyki, wsparte ofertą modową.

Piotr Kazimierski, prezes P.H.Z. Baltona S.A., dodał: „Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzono. Nie możemy się doczekać pierwszych owoców naszej współpracy, gdy sklepy zostaną otwarte. Nieprzerwanie szukamy nowych, innowacyjnych sposobów zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości zakupów. Jestem pewien, że udało nam się osiągnąć ten cel w Porcie Lotniczym Wrocław i nowa oferta detaliczna przedstawiona przez nas pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału lotniska. Postanowiliśmy przywrócić "dwie ceny" - politykę cen wolnocłowych, która podkreśla zalety sklepów WOLNOCŁOWYCH i na pewno zostanie entuzjastycznie przyjęta przez pasażerów. Jestem przekonany, że nasza najnowsza koncepcja sprzedaży detalicznej pozytywnie zaskoczy podróżnych."

Projekt powierzchni handlowej, opracowany przez londyńską pracownię The Design Solution, będzie nawiązywał do tradycyjnych elementów architektury Wrocławia – Rynku, Starego Miasta, mostów, krasnali – zachowując jednocześnie synergię z lotniskiem. Nie zabraknie nowoczesnej technologii, która ułatwi i uprzyjemni klientom zakupy.
 
Nowe sklepy powstaną w miejscu dwóch lokali Heinemann Duty Free&Travel Value (jeden proponował perfumy i kosmetyki, drugi alkohol i wyroby tytoniowe), Virgin (książki, płyty, filmy), Emanuel Berg (oferta modowa), S&A Jewellery Design (biżuteria). Pasażerowie nadal będą mogli zrobić zakupy w sklepie Polski Folk. Proponuje on pamiątki i gadżety z symbolem Wrocławia i Polski, a także pocztówki i przewodniki.
Port Lotniczy Wrocław posiada około 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia itd.). Każdego miesiąca pojawia się w niej kilkaset tysięcy pasażerów. Tylko we wrześniu 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 293 tys. osób.