Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 listopad 2017 13:18

Lufthansa Group - październik lepszy o ponad 16 proc.

Napisane przez MG
Lufthansa Group - październik lepszy o ponad 16 proc. archiwum Lufthansa Group

W październiku 2017 roku, linie lotnicze Lufthansa Group przyjęły na pokład około 12,2 mln pasażerów. To wzrost o 16,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group przywitały w tym roku na pokładzie już ponad 111 milionów pasażerów – to więcej niż w całym 2016 roku. Współczynnik zapełnienia miejsc na ponad milionie tegorocznych rejsów osiągnął rekordowy wynik 81,4 proc..

Liczba dostępnych miejsc na kilometr podniosła się o 11,6 proc.w stosunku do zeszłego roku. W tym samym czasie ich sprzedaż wzrosła o 12,1 proc.. Współczynnik zapełnienia miejsc, w porównaniu do października 2016 roku, wzrósł o 0,4% osiągając 81,4 proc. Październik to już szósty miesiąc z kolei, kiedy wskaźniki korekty walutowej kształtowały się pozytywnie.

Zdolność przewozowa cargo wzrosła o jeden procent rok do roku, natomiast sprzedaż, w przeliczeniu na dochód z tonokilometrów poszła w górę o 2,4 proc. W konsekwencji, współczynnik zapełnienia luków cargo wykazał analogiczną poprawę, rosnąc 0,9 proc. w miesiącu.

Linie sieciowe
Linie sieciowe Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines przewiozły dziewięć milionów pasażerów w październiku, o 4,1 proc, więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, natomiast liczba dostępnych miejsc na kilometr wzrosła o 1,6 proc,. Sprzedaż w tym okresie była o 2,7 proc. większa, a współczynnik zapełnienia miejsc, dzięki wzrostowi o 0,8 proc. osiągnął 81,6 proc..

Linie lotnicze Lufthansa przewiozły w październiku 6,1 miliona pasażerów, to wynik o 4 proc. wyższy niż w zeszłym roku. Wzrost liczby miejsc na kilometr o 0,9 proc. w zeszłym miesiącu zaowocował 2,3 proc. wzrostem sprzedaży. Co więcej, współczynnik zapełnienia miejsc skoczył do 81,7 proc. osiągając wynik o 1,2 proc. lepszy niż w zeszłym roku.

Linie oferujące połączenia bezpośrednie
Linie Lufthansa Group oferujące rejsy bezpośrednie – Eurowings (wraz z Germanwings) oraz Brussels Airlines przewiozły w październiku 3,2 miliona pasażerów. Trzy miliony pasażerów podróżowało na trasach krótkodystansowych, natomiast 213 tysięcy odbyło loty długodystansowe. Ta liczba to wzrost o 75,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Liczba dostępnych miejsc w październiku wzrosła o 105,3 proc. w porównaniu do zeszłego roku, a poziom ich sprzedaży sięgnął 98,8 proc., powodując zmniejszenie wskaźnika zapełnienia miejsc o 2,7 proc. do 80.6 proc..

Sprzedaż bezpośrednich rejsów krótkodystansowych była o 70,8 proc. wyższa niż w październiku 2016 r., przy zwiększeniu oferowania o 70,4 proc., powodując 0,2 proc. wzrost wskaźnika zapełnienia miejsc do 81,7 proc.. W tym samym okresie współczynnik zapełnienia miejsc na rejsach długodystansowych spadł o 14,6 punktów procentowych do 78,2 proc. W porównaniu do poprzedniego roku towarzyszył temu równoczesny wzrost oferowania o 291,9 proc. i wzrost sprzedaży o 230,3 proc..Liczba pasażerów na bezpośrednich trasach długodystansowych była około cztery razy wyższa niż w zeszłym roku.