Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 11 wrzesień 2017 11:54

Rusza „Małokarpacki express”

Napisał
Rusza „Małokarpacki express” materiały prasowe

W regionie bratysławskim otwarta zostanie nowa linia autobusowa „Małokarpacki Express", która połączy najpopularniejsze miejscowści turystyczne regionu.

Pierwszy kurs nastąpi 15 września. Linię urichamiają władze województwa wraz liniami Slovak Line.

Pavol Frešo, przewodniczący rady regionu powiedział: „Nowa linia ma służyć zarówno mieszkańcom regionu, jak i turystom. Liczymy, że projket przycyzni się do jeszcze większego rozwoju ruchu turystycznego.”

Autobus turystyczny będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę a także w święta państwowe. Jego trasa to: Bratysława – Budmerice przez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modrą, Dubovą i Častú, z dojazdem do Slovenského Grobu, Zochovej Chaty i do zamku Czerowny Kamień. Autobus będzie kursował trzy razy dziennie. Bilet jednodniowy będzie kosztował 6 euro, zaś dwudniowy – 10 euro. Bilety można będzie kupić u kierowcy. Posiadacze Bratysławskiej Karty Turystycznej nic nie płacą.
Warto przypomnieć że już 16 i 17 września w Raczy i w Modrej odbya się tradycyjne winobranie a w dniach 17 – 18 listopada – Dni Otwartych Piwnic na Małokarpackim Szlaku Win. Z kolei z dniach 15 – 17 grudnia, dzięki Małokarpackiemu Expressowi będzie można dojechać na świąteczny jarmark w Pezinoku.