Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 15 luty 2017 19:47

Ryanair - 5 nowych połączeń z Polski zimą 2017/2018

Napisane przez AG
Od lewej Leszek Chorzewski i Michael O'Leary Od lewej Leszek Chorzewski i Michael O'Leary AG

Linia lotnicza Ryanair uruchomi w sezonie zimowym 2017/18 nowe połączenia z Lotniska w Modlinie do: Baden-Baden, Ejlatu, Memmingen, Sewilli oraz Wenecji, zaś z Lotniska Chopina - do Szczecina.

Przewoźnik obsłuży na obu warszawskich lotniskach 3,6 mln pasażerów rocznie.
Samoloty do Szczecina będą kursować codzienne, zaś do Baden-Baden, Ejlatu, Sewilli, Wenecji - 2 x w tygodniu, Memmingen - 3 x w tygodniu.

Michael O’Leary, prezes zarządu Ryanaira, powiedział na konferencji w Warszawie: “Nowe połączenia z Lotniska w Modlinie uruchomimy już w październiku. W sumie z Modlina będziemy obsługiwać 43 kierunki, z Lotniska Chopina - trzy krajowe. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie dzięki temu o 17 proc. - w obu warszawskich portach obsłużymy ok. 3,6 mln klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 2,7 tys. miejsc pracy, co potwierdza nasze zaanagażowanie w dalszy rozwój turystyki w Polsce. W 2017 roku na rynku polskim obsłużymy 11 mln pasażerów. Nasz udział w polskim rynku lotniczym osiągnął 29 proc. Wzrosty zanotonowaliśmy na wszystkich rynkach, działamy w tej chwili z 85 baz w 33 krajach.
W 2018 roku firma chcemy rozpocząć działalność na rynku czarterowym w Polsce. Albo przeznaczymy kilka naszych samolotów tylko na tę działalność albo utworzymy nową linię lotniczą do obsługi tylko połączeń czarterowych.”

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie, dodał: “Jestem zachwycony nowa ofertą Ryanaira. Port w Modlinie jest najbardziej korzystnym w Polsce lotniskiem dla Ryanaira. Ryanair zimą będzie obsługiwał w sumie 43 trasy z naszego lotniska. Sądzę, że w tym roku przekroczymy liczbę 3 mln obsłużonych pasażerów.
Co do budowy łącznika kolejowego ze stacją w Modlinie (5 kilometrów), to po przyspieszeniu prac przez TLK, jestem dobrej myśli. Połączenie kolejowe z lotniskiem powinno być ukończone w ciągu 2 - 2,5 roku. W tym roku ukończymy prace przygotowawcze rozbudowy terminala. Rozbudowa terminala pozwoli na podwojenie przepustowości terminala i obsługę 6 mln pasażerów rocznie. Osiągniemy to głównie dobrej współpracy z Ryanairem. W tym roku skończymy wszystkie przygotowania formalne potrzebne do rozpoczęcia inwestycji i mam nadzieję, że wbijemy pierwszą łopate na budowie. Decyzja o sposobie sfinansowania jednak zależy od właścicieli. Ja jestem zdeterminowany, by rozbudowę terminala rozpocząć jeszcze w tym roku.”