Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
Zmienię strukturę kosztów POT, by więcej środków na promocję szło rzeczywiście na promocję. Działam w interesie polskiej gospodarki - powiedział w rozmowie z WaszaTurystyka.pl, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marek Olszewski.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
Malmö stawia na zrównoważony rozwój
Malmö na przestrzeni lat zmieniło się z szarego, pofabrycznego ośrodka w nowoczesne miasto przyszłości, gdzie innowacyjne pomysły w sposób naturalny wcielane są w życie mieszkańców.
Czytaj więcej...
Na Maltę - na spotkanie z latem
By wyrwać się z zimnej rzeczywistości i wreszcie zdjąć ciepłe okrycia - wyjedź na Maltę!
Czytaj więcej...
We Wrocławiu grajmy w zielone
Wspaniałe zabytki, rynek, Ostrów Tumski, krasnale - jeśli to wszystko we Wrocławiu zobaczymy, warto odkryć zieloną stronę miasta. Wiosna to świetny czas, by ruszyć na spotkanie z naturą w stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • Malmö stawia na zrównoważony rozwój
  • Na Maltę - na spotkanie z latem
  • We Wrocławiu grajmy w zielone

Reklama

środa, 15 luty 2017 19:47

Ryanair - 5 nowych połączeń z Polski zimą 2017/2018

Napisane przez AG
Od lewej Leszek Chorzewski i Michael O'Leary Od lewej Leszek Chorzewski i Michael O'Leary AG

Linia lotnicza Ryanair uruchomi w sezonie zimowym 2017/18 nowe połączenia z Lotniska w Modlinie do: Baden-Baden, Ejlatu, Memmingen, Sewilli oraz Wenecji, zaś z Lotniska Chopina - do Szczecina.

Przewoźnik obsłuży na obu warszawskich lotniskach 3,6 mln pasażerów rocznie.
Samoloty do Szczecina będą kursować codzienne, zaś do Baden-Baden, Ejlatu, Sewilli, Wenecji - 2 x w tygodniu, Memmingen - 3 x w tygodniu.

Michael O’Leary, prezes zarządu Ryanaira, powiedział na konferencji w Warszawie: “Nowe połączenia z Lotniska w Modlinie uruchomimy już w październiku. W sumie z Modlina będziemy obsługiwać 43 kierunki, z Lotniska Chopina - trzy krajowe. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie dzięki temu o 17 proc. - w obu warszawskich portach obsłużymy ok. 3,6 mln klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 2,7 tys. miejsc pracy, co potwierdza nasze zaanagażowanie w dalszy rozwój turystyki w Polsce. W 2017 roku na rynku polskim obsłużymy 11 mln pasażerów. Nasz udział w polskim rynku lotniczym osiągnął 29 proc. Wzrosty zanotonowaliśmy na wszystkich rynkach, działamy w tej chwili z 85 baz w 33 krajach.
W 2018 roku firma chcemy rozpocząć działalność na rynku czarterowym w Polsce. Albo przeznaczymy kilka naszych samolotów tylko na tę działalność albo utworzymy nową linię lotniczą do obsługi tylko połączeń czarterowych.”

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie, dodał: “Jestem zachwycony nowa ofertą Ryanaira. Port w Modlinie jest najbardziej korzystnym w Polsce lotniskiem dla Ryanaira. Ryanair zimą będzie obsługiwał w sumie 43 trasy z naszego lotniska. Sądzę, że w tym roku przekroczymy liczbę 3 mln obsłużonych pasażerów.
Co do budowy łącznika kolejowego ze stacją w Modlinie (5 kilometrów), to po przyspieszeniu prac przez TLK, jestem dobrej myśli. Połączenie kolejowe z lotniskiem powinno być ukończone w ciągu 2 - 2,5 roku. W tym roku ukończymy prace przygotowawcze rozbudowy terminala. Rozbudowa terminala pozwoli na podwojenie przepustowości terminala i obsługę 6 mln pasażerów rocznie. Osiągniemy to głównie dobrej współpracy z Ryanairem. W tym roku skończymy wszystkie przygotowania formalne potrzebne do rozpoczęcia inwestycji i mam nadzieję, że wbijemy pierwszą łopate na budowie. Decyzja o sposobie sfinansowania jednak zależy od właścicieli. Ja jestem zdeterminowany, by rozbudowę terminala rozpocząć jeszcze w tym roku.”