Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
Działający od 19 lat na polskim rynku największy agent turystyki zorganizowanej otworzył w miniona sobotę w Osielsku 100. biuro sprzedaży.
Czytaj więcej...
Wrocław, European Best Destination
Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.
Czytaj więcej...
Czego trzeba hotelom z Gdańska?
Jeśli masz hotel w Trójmieście, jesteś z pewnością przyzwyczajony do wysokich wymagań ze strony klientów. Sprawdź, jak zaoferować im wyjątkowy pakiet dodatkowych usług.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
  • Wrocław, European Best Destination
  • Czego trzeba hotelom z Gdańska?

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 13 lipiec 2014 14:36

Lwowska tajna apteka- propozycja dla ciekawskich

Napisane przez AG
Witryna tajnej apteki we Lwowie Witryna tajnej apteki we Lwowie MZ

W niezwykle popularnym wśród polskich turystów Lwowie, co pewien czas pojawiają się nowe atrakcje. Jedna z nich jest "Tajna apteka" znajdująca się pod apteką „Pod Węgierską Koroną", znajdującą się na pl. Sobornym (d. Bernardyńskim).

Grupę wita mówiąca po polsku, przebrana w strój dawnej farmaceutki przewodniczka. Sama apteka szczyci się oryginalnym wnętrzem sprzed stu lat. W neorokokowych szafkach z ozdobnymi okuciami i szybami z trawionego szkła stoją buteleczki i flakoniki z przeróżnymi medykamentami.

Największa atrakcja znajduje się jednak w podziemiach. To wspomniana "tajna apteka".
Goście oglądają tutaj film o historii aptekarstwa oraz samej apteki, która została założona w 1772 roku. Film na razie jest w języku polskim. Uczestniczą również w pokazie "sztuczek magicznych" aptekarki, w krótkim pokazie przygotowywania leków. Mogą też kupić m.in. eliksir szczęścia, tabletki od nieszczęśliwej miłości i inne wyroby.
Grupy mogą liczyć od 2 do 25 osób. Bilety wstępu dla dorosłych kosztują 35 hrywien, dla studentów - 15 hrywien, dla dzieci - 10 hrywien.