Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

piątek, 11 lipiec 2014 14:01

Celtowie wracają na słowacki Liptów

Napisane przez AG

W sobotę, 12. Lipca 2014 roku archeologiczny skansen Havránok nad sztucznym jeziorem Liptovska Mara zapełni się wojownikami celtyckimi. Będzie to świetna okazja do uzupełnienia programu pobytu na przykład w pobliskiej Tatralandii.

Tegoroczna impreza pod nazwą Havranok 2014 zaoferuje gościom podróż do przeszłości w czterech odsłonach.
Karol Dzuriak od Liptowskiego muzeum powiedział: "Przybliżymy odwiedzającym historię okolicy, od epoki żelaza, kiedy powstała tu pierwsza osada, do lat 70. XV wieku, kiedy był tu, trzeci już w historii zamek."

Odwiedzający skansen Havranok obejrzą między innymi wyroby sprzed dwóch tysięcy lat (tkackie, ceramiczne, kamienne) oraz pokaz składania ofiar bóstwom.

Dyrektor Muzeum Liptów w Ruzomberku, Martin Krupa skomentował: "Udziału Celtów w historii tych ziem nie da się przecenić. Pozostawili tu, nad Liptowską Marą stałe ślady. Skansen Havranok jest bardzo ważnym miejscem dla historii Słowacji, możemy tu obejrzeć kilka rozdziałów przeszłości, od czasów rzymskich do średniowiecza. Miejsce to od lat istnieje w legendach i było zawsze uważane przez ludzi, jako tajemnicze. Teraz ta sława z pewnością przyciągnie turystów. Nic dziwnego, że pośród wielu skarbów Liptowa, Havranok może uchodzić za wyjątkową perłę."

Impreza w skansenie rozpocznie się już o godzinie 11.00. Kolejne grupy mogą wchodzić o 14.00, 16.00 i 18.00. Przewidziane są m.in. pokazy walk, rekonstrukcja bitwy o wzgórze zamkowe, a więc nie wykluczone, że poleje się krew wojowników.