Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

czwartek, 10 lipiec 2014 14:29

Wiedeński Festiwal Tańca- Impulstanz, z udziałem Polaków

Napisane przez AG
World Dance Field Project World Dance Field Project Marta Lamovsek

Największy w Europie festiwal tańca współczesnego – Impulstanz, to 230 różnych warsztatów i projektów tanecznych.

Impulstanz - Vienna International Dance Festival trwać będzie w austriackiej stolicy od 17. lipca do 17. sierpnia 2014. Międzynarodowe highlights w dziedzinie tańca zagoszczą na licznych scenach Wiednia m.in w Burgtheater, Volkstheater i Akademietheater. W tym roku szczególną uwagę organizatorzy poświęcili tzw. newcomer z Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Na Impulstanz 2014 wystąpią takie gwiazdy jak DV8 Physical Theatre, Jérome Bel czy Alain Platel. Silny polski akcent zapewni Magdalena Chowaniec, która zatańczy z ośmioma afgańskimi azylantami The Rechnitz Crew oraz Karol Tymiński, który zaprezentuje performance solowy „Beep". Tymiński wystąpi w ramach cyklu [8:tension] Young Choreographers' Series, który już od 13 lat prezentuje prace nowej generacji choreografów.

W ramach festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera: wielokrotnie uhonorowana angielska grupa teatralna DV8 Physical Theatre z Lloydem Newsonem przedstawi „John", sztukę opowiadającą o męskiej seksualności i miłości. Zobaczyć będzie można również sztukę francuskiego reżysera Jéroma Bela z roku 1995- „Jérome Bel" - w oryginalnej obsadzie. Pełną humoru interpretację „Jeziora łabędziego" zaprezentuje Dada Masilo z Republiki Południowej Afryki. Zagoszczą również belgijski choreograf Alain Platel i Les Ballets C de la B ze sztuką „tauberbach".

www.impulstanz.com