Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 czerwiec 2014 10:58

Mała Fatra - raj dla rowerzystów

Napisane przez AG
Jeden ze szlaków rowerowych w Małej Fatrze Jeden ze szlaków rowerowych w Małej Fatrze archiwum SACR

W roku 2013 rozpoczęto na Słowacji realizację projektu, który opierał się na pomyśle jeszcze z roku 2012, zakładającym budowę sieci 260 kilometrów tras i ścieżek rowerowych w Dolinie Terchowej, w okolicach Żyliny i w całym regionie kysuckim.

Całość ma być połączona z trasami rowerowymi w Polsce. W roku 2011 projekt powierzono inżynierowi Peterowi Chrapčiakowi, który wytyczył większość tras z dala od ruchliwych szos i poprowadził trasy służące kolarstwu górskiemu. Jednym z elementów nowego projektu jest magistrala rowerowa w Dolinie Bystrzyckiej.
Dzięki nowym trasom ( w tym 130 kilometrów specjalnie oznakowanych szlaków) region stanie się na Słowacji regionem o najbardziej gęstej sieci szlaków rowerowych - będzie ich ponad 645 kilometrów.

Igor Choma, przewodniczący okręgowej organizacji ruchu turystycznego regionu Mała Fatra powiedział: "Jestem bardzo zadowolony, że projekt, który rozpoczęliśmy w roku 2012, rozwija się. Służy on nie tylko turystom odwiedzającym nasz region, ale i mieszkańcom, którzy dzięki niemu mogą aktywnie spędzać wolny czas."

Wytyczeniu tras towarzyszyło wydanie mapy szlaków rowerowych w Małej Fatrze oraz wprowadzenie w życie nowej aplikacji na urządzenia mobilne, która ułatwi poruszanie się po trasach.