Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 10 czerwiec 2014 13:21

Cztery wystawy na 150-lecie Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu (MAK)

Napisane przez AG
Cztery wystawy na 150-lecie Muzeum Sztuki Użytkowej w Wiedniu (MAK) MAK Design Labor, Themeninsel Hoffmann © Peter Kainz / MAK

Pierwsza wystawa jubileuszowa, która rozpocznie się 11. czerwca, nosi tytuł „Wzory. 150 lat MAK-u: od rzemiosła artystycznego po design". Wystawa podejmuje temat historii i rozwoju muzeum, od roku założenia 1864 jako instytucji kształcącej i promującej austriackie rzemiosło artystyczne do dzisiejszej instytucji o charakterze międzynarodowym, prezentującej różne obszary sztuki stosowanej jak design, architektura, sztuka współczesna.

Rozszerzeniem tej wystawy jest równoległa ekspozycja „Obrazy. 150 lat MAK-u: wystawy na fotografiach", która prezentuje współczesną i historyczną dokumentację fotograficzną wystaw, które odbyły się w muzeum. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych MAK-u.

Od 25. czerwca MAK rzuci nowe światło na zróżnicowaną twórczość austriackiego artysty, architekta i projektanta, zmarłego w kwietniu br., Hansa Holleina. Obszerna wystawa pokaże materiały pochodzące z archiwum artysty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane.

W roku jubileuszowym MAK przygotował również wystawę poświęconą twórczości Josefa Hoffmanna i Adolfa Loosa. Wystawa „Drogi modernizmu. Josef Hoffmann, Adolf Loos i ich impakt" dokumentuje różne, często sprzeczne ze sobą drogi do współczesnego kreowania przestrzeni życiowej. Wystawę będzie można jednak zobaczyć dopiero po 10. grudnia 2014 roku.

Bliższe informacje na stronie: www.mak.at

- „Wzory. 150 lat MAK-u: od rzemiosła artystycznego po design"
11. czerwiec – 05. październik 2014

- „Obrazy. 150 lat MAK-u: wystawy na fotografiach"
11. czerwiec – 05. październik 2014

- „Hollein"
25. czerwiec – 05. październik 2014

- „Drogi modernizmu. Josef Hoffmann, Adolf Loos i ich impakt"
10. grudzień 2014 – 19. kwiecień 2015