Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 15 maj 2014 09:50

Bułgaria – „odkryj i pokaż innym”

Napisane przez KW i PW

Bułgaria to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także ogromne bogactwo przyrodnicze oraz wielowiekowy dorobek kulturowy. Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie zorganizował specjalne spotkanie, prezentujące atrakcje turystyczne Bułgarii oraz nowości i kierunki rozwoju w 2014 roku.

Gości przywitali: Anelia Genova dyrektor marketingu i informacji turystycznej w ministerstwie gospodarki i energetyki Republiki Bułgarii oraz Angel Angelov- radca handlowy w Ambasadzie Republiki Bułgarii w Polsce. Wszyscy goście zostali powitani lampką wyśmienitego wina bułgarskiego z winnic Mezek pamiętających jeszcze czasy trackie. Przedstawiciele władz przekonywali, iż Polska i Bułgaria od dawna „się znają" i ich bratnie stosunki są faktem. Faktem jest również, iż to właśnie z Polski przyjeżdża najwięcej turystów. Zwłaszcza, że w tym roku zostały uruchomione tanie polaczenia lotnicze z Łodzi, Szczecina oraz Gdańska. Zachwalając wszelkie uroki Bułgarii od piaszczystych plaż, poprzez zabytki kultury, kuchnię, uzdrowiska, aż po wędrówki czy białe szaleństwo w górach, ukazywano, iż warto odwiedzić kraj zarówno latem jak i zimą. Ciepłym akcentem były wypowiedzi Pana w dojrzałym wieku, który wspomniał wakacje z lat młodzieńczych spędzone z polską blond pięknością, a także rodowitego Polaka, który podczas czasów studenckich zakochał się zarówno w Bułgarii jak i w swojej przyszłej żonie.
W 2014 roku przewidziany jest 6 procentowy wzrost turystów nie tylko z Polski ale i z Wielkiej Brytanii, Rosji czy Niemiec. W ubiegłym roku odwiedziło ją 250 tys. turystów z Polski.
Anelia Genova powiedziała: „Proponuję spędzić przedpołudnie na plaży koło Warny, potem udać się na wysunięty w morze cypel ze starożytnymi zabytkami miasta Nesebyr sprzed 3200 lat, a wieczór spędzić na grze w golfa. Złote Piaski oferują 300 słonecznych godzin w roku, temperatura powietrza 26 stopni oraz ciepłe i błękitne wody Morza Czarnego".
W tym roku na szeroką skalę zostanie zorganizowana kampania promocyjna, obejmująca spoty w telewizji czy Radiu, informacje w Internecie, sieciach społecznościowych oraz wyjazdy studyjne przedstawicieli mediów.