Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 26 kwiecień 2014 19:30

Japonia - znaczny wzrost liczby turystów

Napisane przez AG
Japonia - znaczny wzrost liczby turystów archiwum japan.tourism

W marcu tego roku Japonię odwiedziło o 22,6 proc. więcej turystów niż w marcu 2013.
Liczba ich wg japońskiej Narodowej Organizacji Turystycznej wyniosła 1 050 500.

Tak dobry wynik to efekt przede wszystkim większej liczby turystów z Chin i Tajwanu, ale i złagodzenia przepisów wizowych dla gości z Malezji i innych krajów Azji południowo-wschodniej. Poprzedni rekord miesiąca należał do lipca 2013, kiedy Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło 1 003 032 gości.
W marcu tego roku, liczba turystów z Chin wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego aż o 80,1 proc. i wyniosła 184 200. Ten wyjątkowy napływ Chińczyków spowodowany był słabszym kursem jena oraz wznowieniem rejsów statków wycieczkowych, które były zawieszone w ubiegłym roku wskutek kryzysu między dwoma państwami dotyczącymi wyspy Senkaku
Liczby gości z Tajwanu wzrosła 41,4 procent i wyniósł 208 500, zaś liczba turystów z Hongkongu wzrosła o 8,4 proc. do 64 tys.
Liczba gości z Malezji wzrosła w stosunku do marca 2013 roku o 74,6 procent i wyniosła 23 400 osób zaś liczba Wietnamczyków wzrosła o 63,7 procent do 11 100, gości z Tajlandii - o 58, proc., do 71 100.
Zmalała liczba turystów z Korei Południowej, spadek wyniósł 7,2 proc. a liczba gości z tego kraju wyniosła 192 tys. - to wynik mniejszej niż przed rokiem lotów między dwoma krajami.
.