Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 25 kwiecień 2014 14:51

Aktywnie i smacznie w Vorarlbergu

Napisane przez AG
Aktywnie i smacznie w Vorarlbergu archiwum austria.info

Biura organizujące wypady do Austrii powinny w swych planach wiosennych i letnich uwzględnić Vorarlberg. Brzegi Jeziora Bodeńskiego to dobre tereny dla turystyki aktywnej, ale i tereny słynące z doskonałej kuchni.

Statki z Bregencji zawijają do różnych portów, m.in. do Friedrichshafen, gdzie znajduje się Muzeum Zeppelina, na „Wyspę Kwiatów" Mainau czy do Konstancji, znanej z tego, że gościła niegdyś wielki sobór.
Paleta sportowych możliwości jest bogata – wycieczki z przewodnikiem i piesze wyprawy w góry, ambitne trasy dla rowerów górskich i e-bike'ów, wspinaczka i łucznictwo – udział w tych wszystkich aktywnościach jest najczęściej bezpłatny. W repertuarze są także zajęcia nietypowe.
Las Bregencki słynie z doskonałego sera górskiego i z oryginalnego „Szlaku Sera". Znajdujące się na szlaku serowarnie, restauracje i gospodarstwa oferujące serowe specjały zapraszają do degustacji i wtajemniczają w tajniki produkcji.
Las Bregencki jest regionem bardzo cenionym przez miłośników wyszukanych smaków. W dosyć nietypowych przysmakach specjalizuje się przykładowo wioska Krumbach: czterech gospodarzy („Moorwirte") zaprasza na kulinarne specjały pozyskiwane z bagien – rośliny, jagody i zioła. W karcie przez cały rok można znaleźć co najmniej jedną potrawę z bagiennym rodowodem. Oprócz tego można wybrać się także na tzw. bagienną wyprawę – gospodarze pełnią tu rolę profesjonalnych przewodników, przekazując podążającym za nimi urlopowiczom doświadczenia związane z tym wyjątkowym elementem krajobrazu.
Z Polski do Vorarlbergu można dotrzeć każdym środkiem komunikacji. Samochodem lub autokarem najlepiej wybrać trasę A96 z Monachium do Lindau. Z Monachium do Bregencji to około 2 godziny drogi. Samolotem zaś - lot do Monachium lub Zurychu. Na lotnisku w Zurychu znajduje się dworzec, z którego bezpośrednio odjeżdżają pociągi do Bregencji. Podróż trwa około 1,5 godz., a bilet w jedną stronę kosztuje około 35 euro. Dodatkowo cztery razy w tygodniu odjeżdża z Zurychu Arlberg Express, który zawiezie klkientów w wybrane miejsce np. do Lech, Zürs albo Bludencji.