Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 luty 2018 15:28

Singapur – rosną przychody turystyki

Napisał
Singapur – rosną przychody turystyki archiwum STB

Dochody z turystyki w 2017 roku w Singapurze wyniosły 26,8 mld dolarów, o 3,9 proc. więcej niż w 2016 roku/ Liczba gości zagranicznych wzrosła o 6,2 proc. do 17,4 mln.

Liczba gości zagranicznych wzrosła aż z 13 na 15 najważniejszych rynków.

Lionel Teo, prezes Singapurskiej Izby Turystyki, powiedział: „Singapore Tourism Board (STB) z zadowoleniem przyjmuje raport o drugim z rzędu roku wzrostu zarówno dochodó z turystyki, jak i wzrostu liczby turystów zagranicznych. Połączone wysiłki STB i naszych partnerów biznesowych dały bardzo dobre efekty. Do tego trzeba dodać globalne ożywienie gospodarki, wzrost liczby podróży w regionie Azji i Pacyfiku oraz zwiększona liczbę połączeń lotniczych i statków wycieczkowych z Singapurem. To wszystko dało nam w 2017 roku wspaniały wzrost ruchu turystycznego, zwłaszcza międzynarodowego.”

W pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku największą dynamiką przyjazdów do Singapuru wykazały się: Chiny (+10 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku), Stany Zjednoczone (+22 proc.) Wielka Brytania (+24 proc.). Z Chin i Wielkiej Brytanii przeważali goście zainteresowani wypoczynkiem i zakupami, zaś ze Stanów Zjednoczonych – podróżujący z celach biznesowych (branża spotkań) i zakupowych.

Zmalała liczba gości z Indonezji (minus 7 proc.), Indii (minus 1 proc.,) i Japonii (minus 9 proc.).

STB szacuje, że w 2018 roku dochody z turystyki wyniosą 27,1 – 27,6 mld dolarów, a liczba turystó zagranicznych – od 17,6 do 18,1 mln.