Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 luty 2018 09:14

Światło będzie rządzić Helsingborgiem

Napisane przez MG
Światło będzie rządzić Helsingborgiem archiwum VisitSweden

Od 9 do 18 lutego spektakularne instalacje świetlne i dźwiękowe, a także szereg ekscytujących, interaktywnych wydarzeń wypełniać będą nadmorski Helsingborg w regionie Skanii podczas festiwalu światła DRÖMLJUS.

Helen von Platen, szefowa wydarzeń w Helsingborg Arena & Scen AB, powiedziała: “Organizujemy Festiwal Drömljus, aby mieszkańcy Helsingborga mogli spotkać się, przeżywać chwile radości i doświadczyć magicznej atmosfery miasta, które rozbłyśnie światłami wśród ciemności typowych dla tej pory roku.”

Dzięki najnowocześniejszej technologii i zaangażowaniu zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych artystów i projektantów światła, instalacje stworzą atrakcyjne przestrzenie w całym mieście, od Furutorpsplatsen na południu po St Jörgens na północy. Wśród wyróżniających się elementów festiwalu są miedzy innymi projekcje na południowej fasadzie ratusza autorstwa Marie-Jeanne Gauthé i interaktywne instalacje belgijskiego studia animacji Skullmapping.

George Jonasson, Project Manager w Drömljus, dodał: „Naszym celem jest stworzenie wydarzenia i doświadczeń, których oddziaływanie wykracza poza efekty znane ze statycznych instalacji świetlnych. Staramy się stworzyć coś naprawdę niezapomnianego, co przemawia do wszystkich grup wiekowych i oddziałuje na wszystkie zmysły.”

Drömljus jest wydarzeniem otwartym, udział w nim może wziąć każdy, bez opłaty za wstęp. Motywem przewodnim festiwalu są zagadnienia zwiazane z ułatwianiem dostępu, bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem. Około jedna trzecia instalacji ma charakter trwały i jest kontynuacją prac władz tego portowego miasta dotyczących bezpieczeństwa i dostępności.

Martin Hadmyr, kierownik architektury krajobrazu w urzędzie miejskim w Helsingborgu, skomentował: „Festiwal Drömljus w niesamowity sposób zaangażował mnóstwo ludzi: mieszkańców, właścicieli nieruchomości, firm i członków rozmaitych stowarzyszeń. Niezmiernie cieszy nas fakt, że niektóre spektakularne instalacje staną się częścią miejskiego krajobrazu po zakończeniu Drömljus.”

Festiwal będzie odbywał się w Helsingborgu od 9. do 18. lutego 2018, codziennie w godzinach od 18:00 do 22:00.
Helsingborg znajduje się w odległości około 65 km na północ od Malmö. Najwygodniejsze połączenie z Malmö oferują koleje, przy czym czas podróży szybkim pociągiem sieci Öresundståg to około 40 minut.

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://www.dromljus.se/in-english