Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 19 styczeń 2018 11:38

Zagrzeb: wpadnij na chwilę

Napisane przez MG
Zagrzeb Zagrzeb archiwum Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.

Stolica Chorwacji, która obfituje nie tylko w luksusowe hotele, ale i klimatyczne miejsca jest niewątpliwie kulturalnym sercem państwa. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się pełna budowli rodem z poprzedniej epoki to jednak w samym centrum zachwyca malowniczymi budynkami pamiętającymi świetność Cesarstwa Austro-Węgierskiego i mnóstwem zieleni.

Właśnie dzięki Zagrzebiowi można uwierzyć, że stolica nowoczesnego państwa nie musi być pełna szkła i stali, a wręcz przeciwnie pełna ciepła i uroku

Pomysłem do tworzenia programów Incentive mogą być nie tylko historie związane z samym miastem (jak: stacja na linii legendarnego Orient Expresu czy przemysł filmowy w mieście w czasach Jugosławii), ale i współczesne eventy (jak: festiwal światła czy jarmark bożonarodzeniowy trzykrotnie już wybrany najpiękniejszym, w Europie!). Warto też wyjechać poza miasto by odkryć światowej klasy producenta win ze zmrożonych winogron czy odwiedzić malowniczą winnicę, w której produkuje się wina musujące. Chorwaci robią to tak dobrze, że przyjeżdżają do nich koledzy z Francji żeby podpatrzyć proces produkcji! Jak głębiej poszperacie dowiecie się nawet, który szczep winorośli nazywany jest Casanovą.

Warto też odszukać Trakošćan - pałac położony w lesie, na wzgórzu i otoczony malowniczym jeziorem. Jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Chorwacji. W środku można zobaczyć kompletne umeblowanie pozostawione przez ostatnich właścicieli, którzy opuścili go w 1944 roku. To miejsce dyplomatycznie przypomina o czasach, kiedy rozum był ważniejszy od porywów serca. W pobliżu pałacu znajduje się stylowy hotel idealny na firmowy event czy prezentację produktów.

Dla tych którzy lubią tradycyjne rzemiosło i poszukują pomysłu na atrakcyjny team building nie zabraknie możliwości by nauczyć się ręcznie wyplatać tradycyjny cekier (torba na zakupy
z kukurydzianej słomy) czy zrobić własnoręcznie gliniany dzbanek na wino.

Jak komuś mało – można jeszcze postrzelać z procy, porzucać podkową czy zrobić konkurs na wbijanie gwoździ w pień.

Nie sposób pominąć też pysznego miejscowego jedzenia. Kuchnia w okolicy Zagrzebia inspirowana jest zarówno tradycją, jak i nowoczesnością. Koniecznie trzeba spróbować „sztrukli”, które mogą być zarówno przystawką, dodatkiem do zupy, daniem głównym i deserem. Jeszcze lepiej będą smakowały te, które wykonanie własnoręcznie podczas jednego z inspirujących kursów kulinarnych.

Baza noclegowa obfituje w hotele światowej klasy (również te z długą tradycją, jak ulubiony hotel Josephine Baker) czy małe luksusowe hotele butikowe. Ciekawym rozwiązaniem są również gospodarstwa agroturystyczne, w których można na przykład spać w tradycyjnych drewnianych domach.

Chorwacja choć tak dobrze w Polsce znana na pewno odkryje przed polską branżą MICE jeszcze niejedno swoje oblicze.