Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 10 kwiecień 2014 13:11

Dusseldorf bije rekordy popularności

Napisane przez AG
Dusseldorf bije rekordy popularności archiwum dusseldorf-tourism

Liczba gości w Düsseldorfie rosła w ostatnich latach z roku na rok, a w roku 2013 osiągnęła rekordowy poziom - turyści wykupili 4,25 mln noclegów.

To już drugi rok z rzędu, w którym została przekroczona liczba 4 mln noclegów.
Według fachowców popularność miasta wynika z tego, ze jest postrzegane zarówno jako miejsce do wypoczynki, jak i miasto targowe i kongresowe. Jednak w ubiegłym roku odbyło się mniej kongresów i konferencji, co skłania do oceny, że Dusseldorf jest coraz częściej wybierany jako cel podróży ze względu na swoją atrakcyjność pod względem turystycznym.

Eva-Maria Illigen-Günther prezes zarządu miejskiej izby turystycznej powiedziała: "Dusseldorf jest miastem targowym i miastem konferencyjnym z dużym potencjałem ekonomicznym. Jednak jest to także dobry cel dla zwykłych turystów: są tutaj liczne kulturalne atrakcje, wiele wydarzeń, ceniona i lubiana strefa zakupowa."

Blisko 40 proc. noclegów w hotelach Dusseldorfu wykupili turyści zagraniczni. Liczba zarezerwowanych przez nich noclegów wzrosła o 3,7 proc. w porównaniu do roku 2012 i osiągnęła 1 696 419. Najwyższe wzrosty liczby noclegów zanotowano u gości ze Stanów Zjednoczonych (+15,8 proc, do 126 266 noclegów), potem u Rosjan (+15,2 proc.), gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+14,4 proc.), Holendrów (+5,6 proc.), Brytyjczyków (+2,7 proc.).