Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 kwiecień 2014 13:03

Cypr liczy na 750 tys. rosyjskich turystów

Napisane przez AG
Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy AG

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Rosja jest drugim co do wielkości rynkiem turystycznym dla Cypru, po Wielkiej Brytanii. Cypr jest członkiem Wspólnoty Europejskiej, która ostro postępowanie Rosji wobec ukraińskiego Krymu. Embargo nałożone przez państwa UE na Rosję nie ma jednak przełożenia na rynek turystyczny.

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Przewodniczący Cypryjskiej Organizacji Cypryjskiej (CTO) Angelos Loizou powiedział: "Gdyby kurs rubla ustabilizował się na poziomie 50 rubli za euro, nie byłoby żadnych problemów w przyjazdach turystów z Rosji. Obecnie kurs wynosi 48.39 rubli za euro Jestem przekonany, ze w tym roku liczba turystów rosyjskich wzrośnie do 750 tysięcy. W tym roku, CTO ma dużo niższy budżet, z 56,6 mln euro w zeszłym roku, został on obniżony do 46 mln. W tym zaledwie 2,27 mln to przychody CTO. Staramy się ograniczać koszty, m.in. wynagrodzenia zmniejszone zostały z 13, 3 mln do 11,73 mln. Największym problemem jest jednak obniżenie budżetu reklamowego, w związku z tym musieliśmy ograniczyć kampanie reklamowe w niektórych krajach. Prowadzimy rozmowy z przewoźnikami lotniczymi a wszystko ma służyć przedłużeniu sezonu, co przyniesie oczekiwane dodatkowe zyski."