Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 kwiecień 2014 13:03

Cypr liczy na 750 tys. rosyjskich turystów

Napisane przez AG
Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy Wybrzeże cypryjskie w okolicy Ayia Napy AG

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Rosja jest drugim co do wielkości rynkiem turystycznym dla Cypru, po Wielkiej Brytanii. Cypr jest członkiem Wspólnoty Europejskiej, która ostro postępowanie Rosji wobec ukraińskiego Krymu. Embargo nałożone przez państwa UE na Rosję nie ma jednak przełożenia na rynek turystyczny.

Cypryjczycy oczekują w tym roku przybycia ponad 750 tysięcy turystów rosyjskich, w ubiegłym roku było ich 600 tysięcy, oznaczałoby to wzrost liczby turystów o 25 proc.

Przewodniczący Cypryjskiej Organizacji Cypryjskiej (CTO) Angelos Loizou powiedział: "Gdyby kurs rubla ustabilizował się na poziomie 50 rubli za euro, nie byłoby żadnych problemów w przyjazdach turystów z Rosji. Obecnie kurs wynosi 48.39 rubli za euro Jestem przekonany, ze w tym roku liczba turystów rosyjskich wzrośnie do 750 tysięcy. W tym roku, CTO ma dużo niższy budżet, z 56,6 mln euro w zeszłym roku, został on obniżony do 46 mln. W tym zaledwie 2,27 mln to przychody CTO. Staramy się ograniczać koszty, m.in. wynagrodzenia zmniejszone zostały z 13, 3 mln do 11,73 mln. Największym problemem jest jednak obniżenie budżetu reklamowego, w związku z tym musieliśmy ograniczyć kampanie reklamowe w niektórych krajach. Prowadzimy rozmowy z przewoźnikami lotniczymi a wszystko ma służyć przedłużeniu sezonu, co przyniesie oczekiwane dodatkowe zyski."