Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 27 grudzień 2017 11:22

Dubaj: pomysł na imprezę noworoczną

Napisane przez MM
Pokaz sztucznych ogni nad Atlantis the Palm Pokaz sztucznych ogni nad Atlantis the Palm Visit Dubai

Tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, jak spędzić Sylwestra, z pewnością zainteresuje noworoczna oferta Dubaju. Na gości czekają pokazy sztucznych ogni i liczne imprezy plenerowe oraz wspaniała kuchnia.

Dubaj to wspaniałe miejsce zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak i par, rodzin z dziećmi czy przyjaciół. Tu w czasie Nocy Sylwestrowej przełomu 2017 i 2018 roku odbędą się znane na całym świecie pokazy sztucznych ogni i ekscytujące przyjęcia. Będzie można spróbować smacznych dań światowych kuchni. 

Rozpocznij Nowy Rok z Burdż Chalifa

Tegoroczny Sylwester przy najwyższym budynku świata będzie teatrem wyjątkowego pokazu świateł. Spektakl będzie wykorzystywał całe śródmieście jako płótno dla grających świateł w czasie, kiedy zegary wybiją północ. W okolicach budynku planuje się także pokazy muzyki wodnej przy Fontannie Dubajskiej. Udział w uroczystościach Nowego Roku przy Burdż Chalifa najlepiej połączyć z uroczystą kolacją w jednej z restauracji położonych w centrum miasta lub na specjalnej platformie widokowej w Burj Park. 

Pokazy sztucznych ogni w całym mieście

Poza feerią świateł, która będzie miała miejsce wokół Burdż Chalifa, także w całym mieście odbywać się będą pokazy sztucznych ogni. Można je będzie oglądać m.in. przy Burdż Al Arab, Atlantis, The Palm, czy w miasteczku festiwalowym. Pokazy fajerwerków można oglądać z wielu miejsc w mieście – będą doskonale widoczne zarówno podczas pikniku na plaży, jak i z pustyni czy z Riwiery Dubajskiej. 

Dla imprezowiczów

Rozpoczęcie Nowego Roku można także uczcić uczestnicząc w ogromnej liczbie różnorodnych imprez – do najgorętszych w Dubaju należą Zero Grawitacji w Dubajskim Lunaparku z Jaxem Jonesem, luksusowa impreza w stylu wiktoriańskim w Klubie Cavalli czy w Bal Maskowy w Hotelu White. Nowo otwarty hotel Bvlgari także zaprasza na ekskluzywny wieczór na plaży w Spiaggia cabana z kolacją i zorganizowanym dowozem limuzyną Maserati. Dodatkowo, Atlantis czy The Palm organizują bezpłatną imprezę dla dzieci poniżej 12 roku życia. Jej tematem przewodnim jest Podwodne życie – docenią ją szczególnie rodzice, którzy pragną przeżyć szaloną noc na dubajskich imprezach sylwestrowych. 

Kolacja w wielkim stylu

Korzystając z festiwalu kuchni świata, w Dubaju Sylwestra można spędzać smakując dania pochodzące z różnych części naszego globu. Warto spróbować dań oferowanych przez wykwintne restauracje, skorzystać z romantycznego, okraszonego serenadami granymi przez skrzypków posiłku w prywatnym apartamencie w Jumeirah Al Qasr, wieczoru na łodzi z kolacją serwowaną przez kuchnię hotelu The Palm, czy klasycznej, romantycznej włoskiej kolacji w Cipriani w DIFC. 

Sylwester w Dubajskiej Operze

Przywitać Nowy Rok można także w eleganckim stylu muzyki klasycznej i nowoczesnej. Opera zaprasza na pierwszą Galę Sylwestrową, podczas której zagra Londyńska Orkiestra Koncertowa z asystą solistów - skrzypków Iona Domnicha i Jesusa Leona Rendona. Po koncercie goście mogą wybrać kolację na świeżym powietrzu okraszoną pięknymi widokami na Burdż Chalifa lub wziąć udział w wystawnym obiedzie w kultowej scenerii opery. Po północy organizatorzy zapraszają na klasyczną imprezę prowadzoną przez DJ-a.

Smak żeglarskiej wolności

Chcesz uciec od tłumów i jednocześnie cieszyć się widokiem spektakularnych pokazów ogni sztucznych? Wynajmij jeden z luksusowych jachtów Amwaj Al Bahar, które wyruszają z kilku różnych przystani w Dubaju o godz. 21.30. Organizatorzy zapraszają na rejs po Zatoce Arabskiej połączony z kolacją w formie bufetu i deserem w salonie. Z górnego pokładu w trakcie rejsu można podziwiać najważniejsze budynki miasta i fajerwerki rozświetlające niebo. Dla osób preferujących krótszy żeglarski wypad proponujemy rejsy w Dhow organizowane w godzinach od 23.00 do 1 nad ranem.