Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 listopad 2017 20:58

Dubaj – miasto wielu kultur

Napisane przez MG
Al Fahidi Al Fahidi archiwum DCTM

Dubaj to miasto na pierwszy rzut oka zachwycające panoramą i mnóstwem atrakcji. Niezależnie od tego, czy poszukujesz śladów dawnych Emiratów, jesteś zwolennikiem sztuki nowoczesnej czy fascynujesz się kuchnią bliskowschodnią skorzystaj z naszego, stworzonego przez mieszkańców, wykazu atrakcji kulturalnych, który pozwoli Ci poznać prawdziwy puls tego miasta.

Poznaj historię Emiratów
Al Fahidi to centrum starego Dubaju. Tu znajdziesz zupełnie inny charakter miasta – tradycyjne budynki z wieżami wiatrowymi (Barajeel) zbudowane z kamienia, drewna tekowego, sandałowego i palmowego. Wąskie uliczki zaprowadzą Cię w krainę dawnego Dubaju, który przez lata był maleńką wioską rybacką.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są dla nas wciąż zagadką. To młode państwo powstałe w 1971 roku może nas zaskoczyć. Jego dawną i współczesną historię poznasz w Muzeum Etihad, gdzie przedstawiono dawne życie w Emiratach, proces tworzenia się nowego państwa i złożoność związanych z tym problemów czy tworzenie konstytucji.

Warto poznać także te głębsze i bardziej odległe w czasie historyczne tradycje państwa. Hatta – wioska dziedzictwa kulturowego Emiratów położona jest przy granicy Omanu i Dubaju i jest nie tylko pamiątką historyczną, ale także wspaniałym miejscem na jednodniowy wypoczynek. Położona w sercu gór Hatta prezentuje tradycyjne, górskie życie mieszkańców tego terenu sprzed 3000 lat. Znajdziesz tu 30 tradycyjnych budynków, kanał doprowadzający świeżą wodę i cmentarz archeologiczny. Dzięki wizycie w wiosce poznasz dawną broń, meble, dokumenty czy rzeźby z regionu.
Polecamy także skorzystanie z oferty Hotelu XVA Art, w którym spotyka się nowoczesna sztuka z tradycyjną, arabską gościnnością. Warto spróbować tu tradycyjnej kuchni przepełnionej smakami i Arabii i Indii.

Dubaj – poczuj smak współczesnej kultury
Dubaj to różnorodność nacji i tradycji. Aby poczuć jego prawdziwy smak trzeba wyjść z centrów handlowych. Doskonałym sposobem na bliższe poznanie i zrozumienie różnorodności miasta to wizyta w Centrum Zrozumienia Kultury Szejka Mohammeda (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Undestanding). Tu możesz zapisać się na tradycyjne arabskie śniadanie, obiad lub kolację. Gościnę zaczniesz od spaceru z przewodnikiem po zabytkowej okolicy. W trakcie posiłku, który zjesz siedząc na dywanie, gospodarz spotkania opowie o życiu w Emiratach.
Niezwykle szerokim, pozwalającym na poznanie kulturowego wymiaru Emiratów w jednym miejscu i o jednym czasie jest udział w targach sztuki SIKKA. To coroczne wydarzenie prezentuje dzieła artystów z Emiratów Arabskich reprezentujących wiele narodów. Prezentowane prace wykonane są w różnorodnych technikach – także jako instalacje audio i wideo, sztuki wizualne, w tym malarstwo, rzeźba i fotografia czy występy muzyczne i instalacje artystyczne.

Tradycje i obyczaje
Czy Emiraty mają swoją tradycyjną dyscyplinę sportową? Oczywiście – są nią wyścigi wielbłądów! Tę głęboko zakorzenioną aktywność można podziwiać na torach wyścigowych zlokalizowanych na pustyni. Można na nich oglądać świetnie wyszkolone wielbłądy z całego Bliskiego Wschodu. Zawody zazwyczaj odbywają się wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem i są doskonałym sposobem na ekscytująco spędzony czas.
Arabia kojarzy się także z wszechobecnym handlem. Warto zobaczyć tradycyjny targ – Naif Souk, który kiedyś był targiem wielbłądów. Obecnie znajdziesz tu ponad 100 sklepów oferujących różnorodny asortyment, w tym odzież, galanterię, tekstylia, pamiątki i elektronikę. Najlepiej odwiedzić go w nocy, kiedy targ ożywa.

Warto odwiedzić także dzielnicę Dubaju Al Satwa, gdzie znajdziesz najpiękniejsze dywany, wstążki, rośliny i wszystko, czego możesz potrzebować. Tu poczujesz prawdziwy prąd miasta spacerując po ulicach. Koniecznie spróbuj tutejszych chlebów, które szczycą się mianem najlepszych w całym mieście.

Jeśli potrzebujesz odpoczynku na łonie natury polecamy wycieczkę do Al Qudra – parku zawierającego serię sztucznych jezior rozsianych wzdłuż pustynnego krajobrazu Saih Al Salam. To doskonałe miejsce na piknik, nocną przygodę na kempingu czy przejażdżkę po kolarskim torze wyścigowym Al Qudra. Atutem tej lokalizacji są wspaniałe zachody słońca z widokiem na dubajskie nadbrzeże. Park to także miejsce przebywania wielu tutejszych gatunków zwierząt – znajdziesz tu lisa pustyni, oryksa i 170 gatunków ptaków żyjących wokół jezior – w tym flamingi i łabędzie.