Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 06 listopad 2017 00:57

Dubaj dla turystów – odkrywców

Napisane przez MG
Dubaj dla turystów – odkrywców archiwum DCTM

Dla tych, którzy pragną poczuć tętno miasta i wtopić się w jego niepowtarzalną atmosferę mamy kilka wskazówek, które pozwolą poznać Dubaj prawdziwy, mniej turystyczny, kreowany przez różnorodność jego mieszkańców.

Dubaj, jak każde duże miasto, posiada swój własny rytm. Jego osobowość jest znacznie głębsza, niż powierzchowny smak odbierany przez turystów. To miasto, które dostępne jest dla każdego – od turystów poszukujących emocji, po tych polujących na okazje. Sedno jego atrakcyjności leży w różnorodności, niezliczonych obliczach, inspiracjach i wewnętrznej integracji. Dzięki nowej generacji Dubajczyków – osób o innych, niż arabskie, korzeniach – miasto zyskało nowy charakter i krajobraz miejski. To sprawia, że znajdziesz tu atrakcje nieoczywiste.
Dla osób, które chcą poznać Dubaj głębiej i decydują się na zejście z utartych, turystycznych ścieżek, mamy listę zadań – tych, które koniecznie trzeba wykonać, oraz tych, których robić nie wolno. Ten krótki przewodnik sprawi, że zobaczysz Dubaj w zupełnie innym świetle.

Próbuj lokalnego jedzenia
Dubaj to miasto oferujące wszystkie kuchnie świata. Jednocześnie daje szeroki wachlarz możliwości w zakresie jakości oferowanej przez gastronomię. Znajdziesz tutaj restauracje odznaczone gwiazdkami Michelin oraz miejsca prowadzone przez najlepszych światowych kucharzy – Gordona Ramsay’a (Bread Street Kitchen), Vikasa Khanna (Junoon), Yannicka Alleno (Stay by Yannick Alléno) czy Nobu Matsuhisa (Nobu).
Jednakże, jeśli chcesz spróbować Dubaju w wersji codziennej, proponujemy skorzystanie z kuchni młodych mistrzów, którzy tworzą dania będące zaskakującym połączeniem tradycyjnych smaków Emiratów i globalnych inspiracji. Otworzyli oni nowy rozdział historii smaku i potraw, których można spróbować między innymi w Al Fanar, Klayya Bakery and Sweets, Bait 1971 czy Milas. Szczególnie polecamy dania takie, jak: Harees, Thareed, Ouzi czy Karak Chai.
Proponujemy także skorzystanie z usług lokalnej firmy Frying Pan Adventures, która oferuje w Dubaju wycieczki szlakiem kulinarnych specjałów Bliskiego Wschodu związanych z Emiratami, Palestyną, Libanem i Iranem. Główną atrakcją jest czterogodzinny spacer po miejscach, gdzie można spróbować i kupić szafran, baklawę, arabskie słodycze, melasę z granatu i orzechy.
Dla turystów pragnących poznać kuchnię Emiratów jeszcze bliżej, organizowane są specjalne kulinarne warsztaty, na których lokalni mistrzowie kuchni zdradzają sekrety bliskowschodnich dań.

Podziwiaj i twórz sztukę
Aleja Alserkal jest obowiązkowym punktem zwiedzania na mapie Dubaju. Tu znaleźć można prace współczesnych artystów oraz targi dzieł sztuki organizowane dla kolekcjonerów. Jest to miejsce, gdzie spotkasz wszelkie przejawy artystycznej działalności.
Dla osób poszukujących większych twórczych wrażeń dostępne są sesje samodzielnego malowania. W ramach pakietu otrzymasz pędzel, kanwę, farby i inne niezbędne akcesoria, pozwalające stworzyć własne dzieło, które może być niezapomnianą pamiątką z Dubaju. Osoby z inklinacjami teatralnymi zachęcamy do odwiedzenia Courtyard Playhouse, gdzie z powodzeniem można spróbować swoich umiejętności w sztuce stand-up’u.

Korzystaj z lokalnego transportu
Aby poznać rytm miasta i dotknąć jego istoty warto skorzystać z transportu miejskiego. Z jednej strony są to najnowocześniejsze systemy metra, taksówek i autobusów, z drugiej strony wykorzystanie tradycyjnych środków transportu. My szczególnie polecamy łodzie typu abra pływające po Zatoce Dubajskiej, linię tramwajową na Marinie, kolejkę wąskotorową i staromodną linię tramwajową przecinającą centrum.
Ciekawą propozycją jest także Art Bus, który funkcjonuje w sezonie artystycznym. Niezapomnianą wycieczką będzie również przejażdżka na wielbłądzie przez pustynię. Widok złotych piasków łączących się z błękitem nieba na zawsze pozostaje w pamięci.
Miasto można poznać także z lotu ptaka – tu dostępne są loty balonem, skoki spadochronowe czy bardziej tradycyjne oglądanie panoramy z tarasu widokowego umieszczonego na najwyższym budynku świata.
Dubaj wciąż zaskakuje mieszkańców i przybywających turystów – obecnie w trakcie budowy jest superszybka kolejka, która w ciągu 12 minut będzie przejeżdżać pomiędzy Dubajem a Abu Zabi – stolicą Emiratów pokonując odległość 99 km.

Moda – splot tradycji i nowoczesności
Arabowie wnoszą do współczesnego nurtu mody swoje unikalne poczucie stylu. Obecnie zaprojektowane tutaj abaje doskonale prezentują się zarówno w państwach arabskich, jak i w europejskich stolicach mody. Dubaj i jego młodzi projektanci, m.in. Ayten Al-Khayat (Raw by Ayten), Yasmin Al Mulla (YNM), Banna (House of Nomad), Huda Al Nuaimi (Huda Al Nuaimi) i Ahmad Al Sayed oferują artystyczne połączenie bogactwa arabskich tkanin i wzorów z nowoczesnością i globalną tożsamością.

Zakwaterowanie – wybieraj niestandardowe rozwiązania
Dubaj oferuje ogromną różnorodność miejsc noclegowych – możesz wybierać od podwodnych apartamentów po pokoje urządzone na wzór Wersalu. Miasto szczyci się tym, że oferuje najbardziej ekstrawaganckie zakwaterowanie.
My zachęcamy jednak do skorzystania z usług hotelu XVA Art, który urządzono zgodnie z tradycyjną sztuką Dubaju. Hotel zlokalizowany jest w najstarszej części miasta. To doskonała baza do odkrywania Dubaju.
Z drugiej strony, dla tych, którzy preferują ciągłe zmiany i nie lubią budzić się codziennie w tym samym miejscu, polecamy RV rentals through Airbnb. Firma zapewnia przygodę w drodze. Dzięki wynajęciu kampera można zwiedzić nie tylko Dubaj i jego okolice, ale również całe Zjednoczone Emiraty Arabskie.