Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 25 październik 2017 15:29

Dubaj zimą - nie jest nudny

Napisane przez MG
Dubaj zimą - nie jest nudny archiwum DCTM

Oto kilka propozycji na nadchodzący sezon jesienno-zimowy w Dubaju.

Lot balonem nad miastem? Dlaczego nie?
Jesień i zima to doskonały czas na poznanie Dubaju z innej perspektywy. Takie możliwości daje lot balonem. Skorzystanie z tej atrakcji pozwoli w niespiesznym tempie obejrzeć z lotu ptaka zarówno pejzaż miasta, jak i pobliskie pustynne wydmy.

Spędź dzień w żeglarskim stylu
„Stary Dubaj” to część miasta obejmująca tereny przy brzegach zatoki Dubai Creek. To najbardziej klimatyczna dzielnica, w której poczuć można smak Dawnych Emiratów. Tu uwagę przyciągają kręte uliczki, przytulne kawiarnie z tradycyjnym jedzeniem okraszonym nowoczesną nutą, czy zakupy wśród małych sklepików kuszących kolorami i arabskim charakterem. Można skorzystać z przejażdżki wodnej po Zatoce Dubai Creek. Jeśli chcesz poczuć prawdziwe emocje żeglowania wynajmij jacht i spędź dzień z przyjaciółmi korzystając z uroków słońca i grillowania podczas żeglowania wokół dubajskiej Mariny.

Piknik w parku
Zima w Dubaju sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W mieście znajduje się wiele zielonych enklaw – takich jak park Safa czy Zabeel Park, gdzie można spędzić czas z przyjaciółmi, organizując piknik w plenerze. Jeśli chcesz spróbować tradycyjnych, lokalnych przysmaków odwiedź Ripe Market – gdzie prócz jedzenia znajdziesz także stoiska z przedmiotami wykonanymi przez lokalnych rzemieślników.

Wyścigi wielbłądów
Nie ma nic bardziej związanego z pustynią jak wielbłądy. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który stale nawiązuje do swoich tradycji i kultury związanej z pustynią Ar-Rub al-Chali. Szczególną atrakcją są wyścigi wielbłądów przyciągające uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów. Warto wstać przed świtem, aby wraz z początkiem dnia oglądać te spektakularne zawody. Po rywalizacji można wykonać zdjęcia z wielbłądami i przekąsić coś w wyznaczonej strefie.

Cudowny Ogród
To kolejna atrakcja w Dubaju położona na świeżym powietrzu. Autorzy dokonali cudu – w przestrzeni opierającej się o pustynię, stworzyli ogród wypełniony 100 milionami kwiatów uformowanych w niezwykłe kształty. Znajdziesz tutaj kwiatowego pawia, domy, a nawet samolot stworzony z kwitnących roślin. Dodatkową atrakcją są kwitnące tęczą barw parasole czy ogromne pergole w kształcie serc. Cudowny Ogród jest także rekordzistą Guinnessa – pierwsze miejsce zdobył za oryginalnej wielkości Airbusa wykonanego w całości z kwiatów.

Ogród Świateł
Dubai Garden Glow to atrakcja przeznaczona dla osób preferujących nocny tryb życia. Tutaj wszystko rozpoczyna się po zachodzie słońca, kiedy to włącza się nieskończona liczba świetlnych atrakcji. Ten rozżarzony blaskiem świateł park rozrywki ozdobiony jest dziełami artystów z całego świata. Podziwiać można tutaj świecący staw meduz, galaktykę czy las pełen grzybów. Nocnemu życiu sprzyjają różnorodne restauracje, dzięki którym ten fascynujący świat staje się jeszcze bardziej przyjazny dla odwiedzających.

Kina plenerowe
Przyjemne, chłodne, zimowe noce w Dubaju można spędzać także w kinie plenerowym. Delikatny powiew i świetliste niebo stają się wspaniałym tłem dla wieczorów filmowych. Ich zaletą jest fakt, że oprócz typowych przekąsek kinowych, można korzystać z oferty topowych restauracji.

Skoki ze spadochronem
Dla osób poszukujących adrenaliny Dubaj także oferuje niezapomniane atrakcje. Podczas łagodnej zimy klub spadochronowy oferuje możliwość skoków nad pustynnymi wydmami, wieżowcami lub Mariną Dubaju. Skaczesz pierwszy raz? Pomoże Ci w tym doświadczony instruktor. Niezapomniane wrażenia ze skoku możesz upamiętnić na filmie. Dla bardziej zdeterminowanych skoczków instruktorzy zorganizują odpowiedni kurs spadochronowy.

Parki wodne
Dubaj to miejsce, gdzie nie brakuje rozrywek wodnych. Podczas chłodniejszych, zimowych miesięcy dostarczają one całodniowej rozrywki dla całej rodziny. Zróżnicowana oferta przeznaczona jest dla szerokiej gamy klientów. Wild Wadi i Adventure czy Legoland to typowe parki wodne dla całej rodziny. Jeśli oczekujesz czegoś bardziej efektownego i wymagającego pod względem fizycznym, skorzystaj z oferty Aqua Fun. Tu 74, różnorodne pływające na terenie zatoki, konstrukcje gwarantują emocje i wyzwania dla osób w każdym wieku.

Zimowe atrakcje festiwalowe
Dubaj to także miejsce festiwali i międzynarodowych imprez sportowych. W najbliższym czasie – już w listopadzie – miłośnicy muzyki będą mieli możliwość uczestniczyć w koncercie światowej sławy gwiazdy pop Eda Sheerana, który wystąpi w Dubai Media City. Wart zobaczenia jest także WASLA Festival, na którym prezentują się lokalne talenty. Zimą Dubaj gości uczestników i zwolenników Desert Warrior Challane i Spartan Race to Tough Mudder – ekstremalnych zawodów dla biegaczy. Tych, którzy kochają śmiech, zawsze zaprasza The Laughter Factory. Zwolenników mocnych wrażeń zadowoli La Perle, w której prezentowane są widowiska wykorzystujące zjawisko braku grawitacji. Amatorom baletu współczesnego poleca się ofertę Opery w Dubaju. A w grudniu stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaprasza na World Future Sports Games i festiwal sztuki street artu Sole DXB.