Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

wtorek, 10 październik 2017 15:43

Niemcy – w pierwsze 7 miesięcy o 1,4 mln noclegów więcej

Napisane przez AG
Nowy ratusz w Torgau w Saksonii Nowy ratusz w Torgau w Saksonii AG

Według informacji Federalnego Urzędu Statystycznego, od stycznia do lipca liczba noclegów turystów z zagranicy, w obiektach zakwaterowana posiadających minimum 10 łóżek, wzrosła o 1,4 mln noclegów, tj. o 3,1 proc. więcej niż w 2016 roku.

Ponadprzeciętny wzrost z rynków wschodnioeuropejskich Polska (+10,3 proc.), Rosja (+20,7 proc.) i Czechy (+5,2 proc.) są głównymi źródłami wzrostu wśród wschodnioeuropejskich rynków. Również Austria, z wynikiem plus 6,9 proc. noclegów, przyczynia się do pozytywnego bilansu niemieckiej turystyki przyjazdowej w okresie pierwszych siedmiu miesięcy.

Stany Zjednoczone, z wynikiem plus 5,8 proc. (3,5 mln noclegów) umacniają swoją pozycję
www.germany.travel jako najważniejszy dla niemieckiej turystyki przyjazdowej rynek daleki. Także udział rynku brazylijskiego znacznie wzrasta (do końca lipca +15,4 proc. więcej noclegów w porównaniu z takim samym okresem w roku ubiegłym).
Dużą dynamiką odznacza się region azjatycko-pacyficzny: motorem wzrostu w dalszym ciągu są Chiny z wynikiem plus 11,8 proc., Japonia (+7,9 proc.), Korea Południowa (+13 proc.) i Indie (+9,7 proc.).

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) powiedziała: „Systematyczny wzrost potwierdza świetną pozycję Niemiec jako celu podróży, wobec międzynarodowej konkurencji. Przede wszystkim z Azji, ale również z rynków wschodnioeuropejskich, jak i z Ameryki Południowej i Północnej, zauważamy szczególnie wzmożone impulsy wzrostowe.”


Według najnowszej analizy Forward Keys międzynarodowe rezerwacje biletów lotniczych do Niemiec na czwarty kwartału są o 6,4 proc. wyższe w porównaniu z takim samym okresem w roku ubiegłym.