Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 23 sierpień 2017 18:13

Kolejka na Malinô Brdo na Liptowie ma 50 lat

Napisane przez AG
Stara kolejka na Malinô Brdo Stara kolejka na Malinô Brdo materiały prasowe

Kolej gondolowa z Hrabowa na Malinô Brdo obchodzi w tym roku 50 – lecie. W tym czasie kolejak przewiozła ponad 2,5 mln turystów.

Główna zabawa jubileuszowa zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 26 sierpnia. Potrwa od południa do póżnego wieczora, przewidziane są konkursy, koncerty i dobre jedzenie lokalne.

Tomáš Gazdarica, dyrektor marketingu Malinô Brdo, powiedział: „Urodziny naszej kolejki będziemy obchodziś wspólnie z naszymi kleintami. Z okazji ukończenia piątego krzyżyka przygotowaliśmy bogaty program, który rozpocznie się w Hrabowie i przesuwać się będzie na Malinô Brdo. W sobotę dla wszystkich zagraja zespoły Idea, Saténové ruky i Le Payaco. Do jedzenia będzie między innymi pieczony wół. Wszyscy goście wezmą udział w jubileuszowej loterii.“

Z okazji jubileuszu wszyscy chętni będą mogli wjchać na górę gondolą za symboliczne 1 euro. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Malina Brda będzie tego dnia za darmo.
Obecnie na Malinô Brdo kursują 8-osobowe wagoniki, w godzinę kolejka może wwieźc na górę pół tysiąca pasażerów.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organiazacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodała: „Latem w ośrodku Malinô Brdo funkcjonuje najlepszy park rowerowy na Litowie z ponad dziesięciom kilometrami tras. W oklicy turyści mają do dyspozycji wyborne warunki do turystyki górskiej. Zimą – wiadomo cały ośrodek tętni narciarskim życiem.“