Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 13 sierpień 2017 06:01

Dubaj będzie gościł Operę Narodową z Polski

Napisane przez MG
Opera w Dubaju Opera w Dubaju materiały prasowe

Opera w Dubaju będzie gościła w 2018 roku polską Operę Narodową, która zaprezentuje tutaj dwa klasyczne przedstawienia operowe: Eugeniusza Oniegina i Aidę. Bilety już są w sprzedaży, ceny zaczynają się od 350 dirhamów.

Tragiczna historia niespełnionej miłości skomponowana przez Giuseppe Verdiego będzie przedstawiana od 14 do 17 lutego 2018 roku w Dubai Opera.
Libretto opowiada zmagania nubijskiej księzniczki Aidy i egipskiego wojownika Radamesa; są oni zmuszeni do wyboru między prawdziwą miłością a lojalnością wobec swoich państw. Przedstawienie w języku włoskim z angielskim tłumaczeniem porwie publiczność opowieścią i miłosnych porywach i stratach

Druga opera, „Eugeniusz Oniegin” autorstwa Piotra Czajkowskiego,to również intensywna, pasjonująca opowieść o miłości spleciony z przyjaźnią i odrzuceniem. Goście będą mogli się ciessyć tym muzycznym wydarzeniem w 22 i 23 lutego 2018 roku.
Eugeniusz Oniegin opowiada o historii niespełnionej miłości w wyższych sferach rosyjskich, o żalu odrzuconej miłości. Opera wykonana będzie w języku rosyjskim (z angieskim tłumaczeniem).
Bilety na oba przedstawienia są już w sprzedaży a ich cena ropoczyna się już od 350 dirrhamów za oba

Jasper Hope, dyrektor naczelny Dubai Opera, powiedział: „Po raz pierwszy w Dubai Opera publicznośc będzie mogła zobaczyć te dwie wielkie przedstawienia operowe. Juz nie trzeba ruszac się z Dubaju, by onbcowac z największymi i najlepszymi produkacjami operowymi. Zarówno Aida jak i Eugene Oniegin są klasykami lubianymi i regularnie przedtswianymi na całym świecie. Jesteśmy dumni, że te dwie trudne przedstawienia będą gościć w lutym przyszłego roku w naszej Operze. Polska Opera Narodowa jest jednym z najlepszych zespołów w Europie i jestesmy zaszczycenie, że powitamy ją w Dubaju po raz pierwszy. Poza wyonananimi polskimi jesienią czekają nas premiery Don Giovaniego Mozarta i Czterech Pór Roku Vivaldiego.”

Opera w Dubaju jest wyjątkowym miejscem, teatrem wielofunkcyjnym zbudowanymw samym centrum miasta Dubaj. Górująca nad dubajską fontanną oraz Burdż Chalifa opera zawdzięcza swoją, inspirowaną tradycyjnym arabskim statkiem, strukturę holenderskiemu architektowi, Janusowi Rostockowi. Jej zaokrąglona, szklana fasada odzwierciedla pozostałości po tradycyjnych drewnianych łódkach, nieodłącznym elemencie dubajskiej historii morskiej, a wnętrze mieści do 2000 osób. Żeglarski motyw widoczny jest również wewnątrz, scena główna, orkiestra, miejsca na widowni oraz dach i podniebny ogród formują kształt przypominający dziób statku. Tył budynku tworzy kadłub i obejmuje on poczekalnię, strefę taksówek oraz parking. Wnętrze zostało tak zaprojektowane, by łączyć trzy przestrzenie: teatr, parter oraz salę koncertową, z możliwością urządzania tu bankietów, konferencji czy wystaw sztuki.