Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

czwartek, 20 lipiec 2017 09:36

Hurghada poprawia bezpieczeństwo

Napisane przez AG

Prawie pół tysiąca kamer zostanie zainstalowanych w Hurghadzie na plażach, przy głównych ulicach i na placach.

Po ostatnim ataku nożownika na plażach hotelowych, władze Hurghady podjęły stanowcze kroki, by jeszcze bardziej zapewnić bezpieczeństwo turystom odpoczywającym w kurorcie.

Jak podaje portal Hurghada24.pl, Ahmed Abdallah. Gubernator Morza Czerwonego, powiedział: „Hurghada będzie pod pełnym nadzorem elektronicznym. Ogłoszone w zeszłym miesiącu porozumienie z Ministerstwem Telekomunikacji o zainstalowaniu 420 kamer w Hurghadzie będzie przyspieszone i w większym wymiarze. Kamery zostaną połączone z elektronicznym centrum monitorowania i departamentem policji w Hurghadzie."

W innych miastach prowincji Morza Czerwonego także zostaną zainstalowane dodatkowe kamery. Ministerstwo Turystyki Egiptu będzie wymagało od resortów turystycznych zamontowania bramek elektronicznych w celu zaostrzenia środków kontrolnych oraz by wpuszczały swoich gości tylko przez główne wejścia. Według portalu Hurghada24.pl, po piątkowym ataku nożownika, w Hurghadzie zwiększyła się liczba personelu ochrony w hotelach i obiektach publicznych. Kontrolowane są samochody zatrzymujące się w pobliżu hoteli i kurortów. W celach prewencyjnych legitymowani są mieszkańcy Hurghady (nawet w swoich domach). Do tej pory aresztowano blisko 200 osób podejrzanych o różne wykroczenia lub przestępstwa popełnione w ostatnim czasie na terenie całego Egiptu.