Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 lipiec 2017 09:36

Hurghada poprawia bezpieczeństwo

Napisane przez AG

Prawie pół tysiąca kamer zostanie zainstalowanych w Hurghadzie na plażach, przy głównych ulicach i na placach.

Po ostatnim ataku nożownika na plażach hotelowych, władze Hurghady podjęły stanowcze kroki, by jeszcze bardziej zapewnić bezpieczeństwo turystom odpoczywającym w kurorcie.

Jak podaje portal Hurghada24.pl, Ahmed Abdallah. Gubernator Morza Czerwonego, powiedział: „Hurghada będzie pod pełnym nadzorem elektronicznym. Ogłoszone w zeszłym miesiącu porozumienie z Ministerstwem Telekomunikacji o zainstalowaniu 420 kamer w Hurghadzie będzie przyspieszone i w większym wymiarze. Kamery zostaną połączone z elektronicznym centrum monitorowania i departamentem policji w Hurghadzie."

W innych miastach prowincji Morza Czerwonego także zostaną zainstalowane dodatkowe kamery. Ministerstwo Turystyki Egiptu będzie wymagało od resortów turystycznych zamontowania bramek elektronicznych w celu zaostrzenia środków kontrolnych oraz by wpuszczały swoich gości tylko przez główne wejścia. Według portalu Hurghada24.pl, po piątkowym ataku nożownika, w Hurghadzie zwiększyła się liczba personelu ochrony w hotelach i obiektach publicznych. Kontrolowane są samochody zatrzymujące się w pobliżu hoteli i kurortów. W celach prewencyjnych legitymowani są mieszkańcy Hurghady (nawet w swoich domach). Do tej pory aresztowano blisko 200 osób podejrzanych o różne wykroczenia lub przestępstwa popełnione w ostatnim czasie na terenie całego Egiptu.