Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 07 lipiec 2017 11:24

Austria promuje wypoczynek latem

Napisane przez MG
Urszula Kalinowska i Gabriele Lenger z austria.info Urszula Kalinowska i Gabriele Lenger z austria.info AG

W sezonie letnim 2016 turyści polscy wykupili w Austrii ok. 570 tys. noclegów, o 7,9 proc. więcej niż w sezonie letnim 2015 roku.

Polska w tej chwili zajmuje 12. miejsce wśród krajów pochodzenia turystów spędzających lato w Austrii. Wśród najczyściej wybieranych destynacji letnich są Wiedeń, Graz i Salzburg. Polski turysta spędza w Austrii latem średnio 2,6 doby.

Gabriele Lenger, dyrektor biura austria.info w Polsce, podkreśliła: „Patrzymy optymistycznie na wyniki tegoroczne. W maju Polacy wykupili o 18 proc. więcej noclegów Austrii niż w maju 2016 roku. Chcemy, żeby jeszcze więcej Polaków przekonało się do wypoczynku letniego w Austrii. Liczymy więc, że ta tendencja wzrostowa się utrzyma.”

Urszula Kalinowska z austria.info dodała: „W tym roku będziemy promować letni wypoczynke w regionach, które dotychczas kojarzyły się jednoznacznie z urlopem zimowym, w tym Zell am See Kaprun, Karyntię, Styrię, Górną Austrię (Dachstein-Traunsee-Attersee) czy markę Agroturystyka z Austrii, słynącą z obiektów rozsianych po całym kraju.”

W sezonie zimowym 2016/17 turyści z Polski zarezerwowali aż 1 223 910 noclegów (+3,3 proc.). Liczba ich pobytów w Austrii wyniosła 262 772 (+5,1 proc.), natomiast średnia długość pobytu 4,7 doby. Dzięki takim wynikom Polska znalazła się na siódmym miejscu w rankingu krajów najchętniej odwiedzających Austrię. Zima najwięcej Polaków wypoczywało w Tyrolu – 46,2 proc., Salzburgu – 23,5 proc., Karyntii – 8,7 proc.

Gabriele Lenger podkreśliła: „Cieszy nas szczególnie, że z roku na rok zmienia się proporcja turtystów odwiedzających Austrię zimą i latem. W 2012 roku 71,1 proc. wypoczywało u nas zimą a tylko 28,9 latem. W ubiegłym roku na wypoczynek latem zdecydowała się już prawie jedna trzecia gości (32,7 proc.)."

Konferencja austria.info poświęcona letniemu wypoczynkowi odbyła się w Gastro Garden Bełska, w Technikum Ogrodniczym w Warszawie. Sama część informacyjna trwała bardzo krótko. Główną atrakcją było wspólne gotowanie pod okiem doświadczonych kucharzy pod wodzą Grzegorza Łapanowskiego, potraw inspirowanych kuchnia i naturą austriacką. Przygotowano więć (a następnie skonsumowano) pstrąga pieczonego w papilotach, ze świeżymi ziołami, kwiatami z ogrodu, twarożkiem, klasycznym winegretem, panierką panko i bobem oraz polędwicę wołową z grilla, z młodymi warzywami, sosem berneńskim i cydrem jabłkowym. Na deser zaś - truskawkami w syropie z bzu, z bezą i migdałowymi ciasteczkami.