Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 15 marzec 2014 16:27

Londyn-ukryte tunele kolejki pocztowej będą atrakcją turystyczną

Napisane przez AG
Londyn-ukryte tunele kolejki pocztowej będą atrakcją turystyczną archiwum brytyjskiego muzeum i archowum poczty

Sieć opuszczonych podziemnych tunelów, które były używane do transportu pocztowego pod Londynem ma zostać otwarta, jako atrakcja turystyczna.

Kolej pocztowa rozpoczęła działalność w 1927 roku i w czasie swojego rozkwitu woziła paczki i przesyłki pociągami pod ulicami stolicy od wschodniego końca linii przy Whitechapel do zachodniego - Paddington.
Od roku 2020 turyści będą mogli przejechać się "tajemnym metrem" wsiadając na dawnej stacji pocztowej Mount Pleasant, w Islington, która była przed laty największą sortownią paczek. Oryginalna trasa miała 6,5 mili długości i osiem stacji. Turyści pojadą miniaturowymi pociągami trasą o długości 0,6 mili. Podczas przejażdżki wysłuchać będą mogli historii poczty londyńskiej.

Ray Middlesworth, inżynier, który pracował w tunelach powiedział: "Tajemnicze, ukryte do tej pory tunele podziemnej kolejki pocztowej to święty graal dla eksploratorów podziemi. Ludzie mówią, że to największa tajemnica poczty."

Adrian Stal, dyrektor brytyjskiego Muzeum i Archiwum Poczty dodał: "To fantastyczna okazja dla dzielnicy. Cieszę się że rada dzielnicy dała zielone światło, pozwoli to udostępnić te wyjątkowe tunel szerokiej publiczności i przedstawić niezwykłą historię kolejki pocztowej."

W 2016 roku zostanie otwarte nowe muzeum poczty na Mount Pleasant. Będą tam prezentowane m.in. przedmioty z historii poczty, autentyczne telegramy z Titanica, dowody ze słynnego napadu na pociąg pocztowy-tzw. Wielkiego Napadu na Pociąg (Great Train Robbery), broń służącą do ochrony wagonów pocztowych.