Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 15 marzec 2014 16:27

Londyn-ukryte tunele kolejki pocztowej będą atrakcją turystyczną

Napisane przez AG
Londyn-ukryte tunele kolejki pocztowej będą atrakcją turystyczną archiwum brytyjskiego muzeum i archowum poczty

Sieć opuszczonych podziemnych tunelów, które były używane do transportu pocztowego pod Londynem ma zostać otwarta, jako atrakcja turystyczna.

Kolej pocztowa rozpoczęła działalność w 1927 roku i w czasie swojego rozkwitu woziła paczki i przesyłki pociągami pod ulicami stolicy od wschodniego końca linii przy Whitechapel do zachodniego - Paddington.
Od roku 2020 turyści będą mogli przejechać się "tajemnym metrem" wsiadając na dawnej stacji pocztowej Mount Pleasant, w Islington, która była przed laty największą sortownią paczek. Oryginalna trasa miała 6,5 mili długości i osiem stacji. Turyści pojadą miniaturowymi pociągami trasą o długości 0,6 mili. Podczas przejażdżki wysłuchać będą mogli historii poczty londyńskiej.

Ray Middlesworth, inżynier, który pracował w tunelach powiedział: "Tajemnicze, ukryte do tej pory tunele podziemnej kolejki pocztowej to święty graal dla eksploratorów podziemi. Ludzie mówią, że to największa tajemnica poczty."

Adrian Stal, dyrektor brytyjskiego Muzeum i Archiwum Poczty dodał: "To fantastyczna okazja dla dzielnicy. Cieszę się że rada dzielnicy dała zielone światło, pozwoli to udostępnić te wyjątkowe tunel szerokiej publiczności i przedstawić niezwykłą historię kolejki pocztowej."

W 2016 roku zostanie otwarte nowe muzeum poczty na Mount Pleasant. Będą tam prezentowane m.in. przedmioty z historii poczty, autentyczne telegramy z Titanica, dowody ze słynnego napadu na pociąg pocztowy-tzw. Wielkiego Napadu na Pociąg (Great Train Robbery), broń służącą do ochrony wagonów pocztowych.