Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 22:10

Cypryjska ofensywa MICE

Napisane przez MG

Cypr znany był dotychczas wśród polskich turystów jako miejsce wypoczynku. Władze turystyczne Cypru mają jednak znacznie większe ambicje i próbują zainteresować polskich organizatorów swoją ofertą przeróżnych konferencji i wyjazdów typu incentive.

Od kilku lat zagraniczna turystyka przyjazdowa na Cyprze przeżywa rozkwit; wprost rekordowo zapowiada się sezon 2017. Według wszystkich statystyk i analiz wskaźniki wzrostu kształtują się na poziomie 15-20 procent. Dominują turyści z Wielkiej Brytanii i Rosji, ale również Polacy zajmują wysokie 7. miejsce.

W ubiegłym tygodniu Cypryjska Organizacja Turystyczna zorganizowała w hotelu Bellotto w Warszawie prezentację i warsztaty poświęcone konferencjom i podróżom motywacyjnym na słonecznym Cyprze. Trzeba przyznać, że wyspa ma wprost idealne warunki stworzone do tego typu imprez. W czasie wieczoru prezentowali je zarówno przedstawiciele CTO, jak również organizatorzy MICE Suncare DMC i Top Kinisis DMC. Przede wszystkim to szeroki wachlarz bazy noclegowej – od hoteli kat***** po obiekty typowo turystyczne.

Dalej - niezwykle bogate możliwości programowe: rejsy jachtem, „jeep safari”, wizyty w cypryjskich wioskach, degustacje miejscowego wina i lokalnych przysmaków, wieczory w tawernach, „pirackie” noce itp.

W wieczorze cypryjskim uczestniczył Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Cypryjskiej w Polsce Petros Kestoras. Przybyło ponad 130 przedstawicieli polskiej branży turystycznej; część z nich wzięła udział w warsztatach z udziałem strony cypryjskiej.

Tasoula Syrimi dyrektor ds. turystyki przyjazdowej i konferencji z Top Kinisis, powiedziała: „Polski rynek stanowi dobry potencjał dla turystyki na Cypr i w następstwie naszych spotkań liczymy na pozyskanie nowych partnerów”.

Wieczór zakończyła kolacja z narodowymi potrawami cypryjskimi i oczywiście lokalnymi winami.