Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 22:10

Cypryjska ofensywa MICE

Napisane przez MG

Cypr znany był dotychczas wśród polskich turystów jako miejsce wypoczynku. Władze turystyczne Cypru mają jednak znacznie większe ambicje i próbują zainteresować polskich organizatorów swoją ofertą przeróżnych konferencji i wyjazdów typu incentive.

Od kilku lat zagraniczna turystyka przyjazdowa na Cyprze przeżywa rozkwit; wprost rekordowo zapowiada się sezon 2017. Według wszystkich statystyk i analiz wskaźniki wzrostu kształtują się na poziomie 15-20 procent. Dominują turyści z Wielkiej Brytanii i Rosji, ale również Polacy zajmują wysokie 7. miejsce.

W ubiegłym tygodniu Cypryjska Organizacja Turystyczna zorganizowała w hotelu Bellotto w Warszawie prezentację i warsztaty poświęcone konferencjom i podróżom motywacyjnym na słonecznym Cyprze. Trzeba przyznać, że wyspa ma wprost idealne warunki stworzone do tego typu imprez. W czasie wieczoru prezentowali je zarówno przedstawiciele CTO, jak również organizatorzy MICE Suncare DMC i Top Kinisis DMC. Przede wszystkim to szeroki wachlarz bazy noclegowej – od hoteli kat***** po obiekty typowo turystyczne.

Dalej - niezwykle bogate możliwości programowe: rejsy jachtem, „jeep safari”, wizyty w cypryjskich wioskach, degustacje miejscowego wina i lokalnych przysmaków, wieczory w tawernach, „pirackie” noce itp.

W wieczorze cypryjskim uczestniczył Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Cypryjskiej w Polsce Petros Kestoras. Przybyło ponad 130 przedstawicieli polskiej branży turystycznej; część z nich wzięła udział w warsztatach z udziałem strony cypryjskiej.

Tasoula Syrimi dyrektor ds. turystyki przyjazdowej i konferencji z Top Kinisis, powiedziała: „Polski rynek stanowi dobry potencjał dla turystyki na Cypr i w następstwie naszych spotkań liczymy na pozyskanie nowych partnerów”.

Wieczór zakończyła kolacja z narodowymi potrawami cypryjskimi i oczywiście lokalnymi winami.