Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 08 kwiecień 2017 19:17

Austriacki Workshop w Warszawie

Napisane przez AG
Austriacki Workshop w Warszawie Kamil Zieliński

Jak co wiosnę, Austria.info, biuro odpowiedzialne za promocję turystyczną Austrii, zorganizowało w Warszawie Austriacki Workshop. Tym razem do Polski przyjechało 20 przedsiębiorców austriackich.

Na spotkanie z nimi zapisało się chętnych z naszego kraju, w tym 43 reprezentantów polskich biur podróży. Austria wciąż oczywiście jest bardziej popularna wśród Polaków zimą, ale Austriacy nie ustają w promocji swego kraju na sezon letni. A oferta jest szeroka i było to widać podczas workshopu.

Największa reprezentacja przyjechała z Karyntii. Ten najbardziej na południe położony region Austrii proponuje zarówno wędrówki górskie, jak i wypoczynek nad jeziorami (Ossiach i Worthersee), zawiedzanie miast, zabytków (choćby klasztor w Ossiach, gdzie znajduje się grób Bolesława Śmiałego).

Lada Pranter z Karynckiego Centrum Marketingowegi i Informacyjnego (Karnten Werbung GmbH) powiedziała: “Od kilku lat chcemy zmienić nasz wizerunek wśród Polaków, jako tylko kraju tranzytowego w drodze na Bałkany. Pokazujemy, że warto do nas przyjechać nie tylko zimą, ale i latem. Nie mamy co prawda morza, ale za to mamy ciepłę jeziora górskie, szlaki piesze i rowerowe. Latem działa również nasza Karta Karyncka, dzięki niej możemy wejść za darmo do ponad stu atrakcji.”

Również Salzburg posiada swoją kartę turystyczną. Salzburg Card zapewnia wolny wstęp do najważniejszych obiektów w mieście oraz bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej. Jak podkreśla Andrea Minnich z Tourismu Salbzurg GmbH: “W tym roku dodatkową atrakcją jest 525 lecie browaru Stiegl, który również można w ramach karty zwiedzać i degustować piwo.”

Oprócz tradycyjnych wystawców - regionów, hotelarzy - stanowisko swoje miał również Świat Kryształów Swarowskiego z Wattens. Muzeum sztucznych kryształów o powierzchni prawie 8 hektarów, to - jak podkreślił reprezentujący je Michael Eiter: “Obecnie jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów w Austrii, która na liczbę atrakcji nie może przecież narzekać. W ostatnich latach odwiedza nas około 700 tys. turystów z całego świata, w tym ok. 5 tys. Polaków.”

Na tegorocznym austriackim Workshopie prezentowało się 5 firm z Karyntii, po 3 z: Górnej Austrii, Ziemii Salzburskiej, Styrii, Wiednia, 2 - z Tyrolu i jedna z Dolnej Austrii.