Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 05 kwiecień 2017 20:56

Dubaj chce polskich turystów

Napisane przez AG
Z lewej: Nader Albastaki Z lewej: Nader Albastaki AG

W 2017 roku Dubaj chce zwiększyć liczbę turystów polskich o 20 proc. w stosunku do roku 2016.

Dubai Tourism and Commerce Marketing (DTCM) zorganizowało w Warszawie spotkanie z mediami oraz workshop, na który przyjechało 15 przedstawicieli touroperatorów i hotelarzy z Dubaju.

Jeszcze dwadzieścia lat temu, w 1996 roku Dubaj dysponował 293 hotelami z 15 tysiącami pokojów a odwiedziło go 1,9 mln turystów. Po dziesięciu latach liczba hoteli wzrosła do 423, liczba pokojów - do 40 tysięcy a liczba turystów - do 6,4 mln. Rok temu w Dubaju 681 hoteli dysponowało 102 845 pokojami. Emirat odwiedziło w 2016 roku 14,9 mln turystów. To czwarty najchętniej odwiedzany kierunek na świecie.

Nader Albastaki, senior manager strategic partnership w DTCM, powiedział w rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl: “Chcemy być miastem numer jeden na świecie dla turystów, dla biznesu i dla przemysłu spotkań. Chcemy także być kierunkiem, do którego najchętniej się wraca.

Najpopularniejszymi wśród turystów atrakcjami Dubaju są:
Centrum Handlowe Dubai Mall - 86 proc. turystów odwiedza to miejsce
Fontanna - 67 proc.
Plaże - 49 proc.
Zabytki kultury - 49 proc.
Wyspy palmowe - 33 proc.
Burj Khalifa - 31 proc.
Safari na pustyni - 19 proc.
Burj al Arab - 19 proc.

Nader Albastaki dodał: “W 2016 roku Dubaj odwiedziło 55 tys. Polaków, o 10 proc. więcej niż w 2016 roku. Celem DTCM jest zwiększenie liczby gości z Polski w 2017 o 20 proc. Chcemy, by Polacy rozróżniali wyraźnie Dubaj od innych Emiratów i żeby traktowali go, jako cel podróży całych rodzin. Wierzę, że całe rodziny chętnie odwiedzą nasze atrakcje: parki tematyczne, IMG Park Adventure czy park wodny.”