Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 17:29

Tamer Marzouk PR-owcem biura ETI

Napisane przez AG
Tamer Marzouk Tamer Marzouk materiały prasowe

Były dyrektor biura ds turystyki przy ambasadzie egipskiej w Berlinie, odpowiedzialny za rynek polski, założył własną firmę MIMC (Marzouk Integrated Marketing Communications). Jego pierwszym klientem został ETI - czołowy touroperator niemiecki na rynku egipskim, który niedawno otworzył przedstawicielstwo w Warszawie.

Siedziba MIMC mieści się w Berlinie. Firma będzie interfejsem między niemieckim i egipskim przemysłem turystycznym.
Tamer Marzouk był w latach 2007 - 2001 attache turystycznym odpowiedzialnym za rynek niemiecki przy konsulacie egipskim we Frankfurcie. Od maja 2015 do listopada 2016 był dyrektorem biura ds turystyki w egipskiej ambasadzie w Berlinie. Odpowiadał za rynki: austriacki, niemiecki, polski i szwajcarski. Za jego kadencji we Frankfurcie, liczba turystów niemieckich odwiedzających Egipt wzrosła z 900 tys. w roku 2007 do jednego miliona w 2008 (po raz pierwszy przekroczyła barierę miliona) i 1,3 mln w roku 2010.
W 2015 roku został przez ówczesnego ministra turystyki Egiptu Khaleda Ramy mianowany przedstawicielem ETA (Egyptian Tourist Authority) w Niemczech, odpowiedzialnym za cztery rynki środkowoeuropejskie. W 2015 liczba turystów niemieckich znowu osiągnęła milion.
W swojej karierze Marzouk odpowiadał za wiele projektów B2B w Egipcie: m.in. pierwszą Konwencję QTA w 2007 roku, pierwszy kongres DRV w 2009, stanowisko egipskie na targach ITB w Berlinie w 2011, Egypt Golf Trophy w 2008.
Obecnie jego firma MIMC będzie odpowiedzialna za PR czołowego touroperatora ETI w Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach i innych krajach europejskich.

Mohamed Samir prezes zarządu ETI i Red Sea Hotels, powiedział: “Z Tamerem Marzoukiem, który jest znany, jako ekspert od przemysłu turystycznego w Egipcie i w Niemczech, patrzymy z optymizmem w przyszłość.”

Tamer Marzouk dodał: “Wraz z moim przejściem z sektora publicznego do bardziej dynamicznego i elastyczniejszego sektora prywatnego, założeniem własnej firmy, spełniam swój sen. To ważne dla mnie, że mogę wykorzystywać dotychczasowe doświadczenie i znajomości, do budowania nowych relacji w branży turystycznej. To dla mnie honor, że pierwszym klientem jest ETI.”